Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego

Answered
0
0

Witam serdecznie, mój problem trwa już bardzo długo więc go mocno skrócę. Zaczęło się mniej więcej 6 lat temu gdy miałem pojawiające się bóle karku oraz barków (raz jeden, innym razem drugi), nadal jest dokładnie to samo a nawet i gorzej. Do tej pory byłem u 3-4 ortopedów, 2 razy u kręgarza oraz raz u fizjoterapeutki, po tylu wydanych pieniążków jedyne co wiem to mam zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego, do tej pory miałem jakiś zastrzyk w bark, zmiana poduszki na ortopedyczną i trochę ćwiczeń- jak widać nic nie pomogło. Teraz wiem, że te ostre bóle barków to raczej nacisk na jakis nerw przez to zwyrodnienie. Po tylu latach tego bólu myślałem że się przyzwyczaję ale odbiera mi w pełni radość z życia, podupadanie w fizyczności to już norma ale ostatnio i psychicznie mi doskwiera, po prostu chcę pozbyć się już tego bólu. 2,5 roku temu robiłem rtg szyjnego kręgosłupa co własnie zdiagnozowało zwyrodnienie. Ostatni ortopeda podpowiedział że, jeżeli się nie poprawi to mam zrobić zdjęcie szyjnego oraz lędzwiowego odcina (ponieważ również mnie często boli). Co mam teraz robić? kolejne wizyty u ortopedów które nic nie dają? Aktualnie jestem za granicą, za 1,5 miesiąca wracam i właśnie chcem zadziałać. Widziałem ofertę na rezonans magnetyczny, ale mogę pozwolić sobie tylko na jeden odcinek, na drugi mogę rtg. Co radzicie? wizyta u ortopedy, neurologa (by wyeliminować te rwące bóle barków)? czy coś innego? Czekam z niecierpliwością na każdą radę, która może pomóc. PS. przepraszam, że tak długie ale skróciłem jak mogłem.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

W przypadku dość długiego wywiadu chorobowego wskazana jest dokładniejsze diagnostyka obrazowa poprzedzona badaniem klinicznym.

Chodzi o to aby określić czy bóle pochodzą o barków czy też mają tło kręgosłupowe. Z opisu objawów wynika raczej że przyczyną tkwi w kr. szyjnym.  W tym przypadku wskazane byłoby wyk. MRI kr. szyjnego. Jeśli chodzi o kr. L-S to wystarczy  na początek rtg tego odcinka. Są to badania dodatkowe i dopiero w połączeniu z badaniem klinicznym pozwolą ustalić ostateczne rozpoznanie.

Z poważaniem

dr n.med. Podżorski Jerzy

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.