Złamanie IV kości śródręcza

Answered
0
0

Dzień Dobry. W pierwszej połowie września tego roku doznałem złamania z przemieszczeniem czwartej kości śródręcza prawej ręki. Po zgłoszeniu się na izbę przyjęć kość została nastawiona (bez operacji) i ręka trafiła w gips na ok. 6 tyg. Podczas wizyt kontrolnych lekarz prowadzący twierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku tzn. kość została poprawnie nastawiona , jest w osi itd. po ściągnięciu gipsu i zejściu opuchlizny zauważyłem że czwarta głowa kości śródręcza jest zapadnięta przy wyprostowanej ręce, natomiast staje się lekko widoczna gdy zginam dłoń w pięść. Oczywiście w drugiej zdrowej ręce ta główka jest duża i widoczna.  W załączniku dołączam zdjęcie RTG boczne ręki. Bardzo proszę o opinię , ocenę zdjęcia kości czy jest ok czy może ten stan kwalifikuję się na poddanie operacji? Pozdrawiam Krzysztof

https://drive.google.com/file/d/1xBEmqaoG3JT3hriMhxdTx-XO98LxQnNX/view?usp=drivesdk

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowny Panie Krzysztofie,

zdjęcie RTG to pozytyw, który jest trudniejszy w ocenie niż rutynowo stosowany negatyw. Poza tym wydaje mi się, że jest zrobiony dość wcześnie po urazie. Lepsze byłoby aktualne zdjęcie RTG.
Niemniej jednak wydaje się, że jeśli nie doszło do wtórnego przemieszczenia, to pierwotne przemieszczenie jest nieistotne klinicznie, poza opisywaną przez Pana deformacją kosmetyczną.
Należy w pełni wyrehabilitować rękę i nie powinno być żadnych problemów.
W razie wątpliwości zapraszam na wizytę.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Adrian Błasiak

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.