Zespól bólowy nóg, drętwienie, osłabienie czucia, ukłucia w okolicy kręgosłupa podczas zmiany pozycji.

Answered
0
0

Zespól bólowy nóg, drętwienie, osłabienie czucia, ukłucia w okolicy kręgosłupa podczas zmiany pozycji.

Wizyta umówiona na koniec maja, czy dowiem się tak orientacyjnie czy to coś poważnego? i czy to ta stenoza może być powiązane z Moimi dolegliwościami?

Opis badania:

Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa w sekwencji T1, T2, STIR w płaszczyznach strzałkowych i T2 w płaszczyznach poprzecznych.

Niewielkie zmiany degeneracyjne krążków L4-L5, L5-S1 , z nierównością blaszek granicznych i na obu poziomach z odczynową przebudową sąsiadujących powierzchni trzonów o typie Modic1/Modic2.

Na poziomie L4-L5 szerokopodstawna, tylna protruzja krążka, dokanałowo na głębokość do 3 mm, z przyleganiem do worka oponowego i punktu odejścia obu zachyłków bocznych, minimalna, lewostronna lateralizacja protruzji, z możliwym dyskretnym modelowaniem lewej pochewki korzeniowej w zachyłku, dalekobocznie materiał krążka wywołuje stenozę lewego otworu i kanału korzeniowego.

Na poziomie L5-S1 szerokopodstawna, tylna protruzja krążka, dokanałowo na glębokość 3,8 mm, głównie w obręb nadtwardówkowej tkanki tłuszczowej z niewielki przyleganiem do obu pochewek korzeniowych z przewagą strony prawej, obwodowo na tym poziomie materiał krążka i drobne wyostrzenia tylno – bocznych krawędzi trzonów minimalnie zwężają dolne części otworów międzykręgowych.

W pozostałym zakresie obraz trzonów i krążków odcinka lędźwiowego prawidłowy.

Na poziomie Th12-L1 utrwalone przepukliny dotrzonowe krążków.

Końcowy odcinek rdzenia kręgowego, korzenie ogona końskiego i cała przestrzeń wewnątrzoponowa prawidłowe.

Wnioski : zmiany degeneracyjne krążków L4-L5, L5-S1.

Pozdrawiam

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam serdecznie,

Trudno  interpretować  opis  rtg lub MRI  bez  zbadania pacjenta. W trakcie  wizyty  podczas  badania ortopedycznego i  neurologicznego stosuje ok  12 testów, których interpretacja w połączeniu  z badaniami obrazowymi pomaga  ustalić diagnozę. Badania  radiologiczne zawsze oceniam  sam. Zapraszam na wizytę

pozdrawiam

lek. med. Warchał Bartłomiej

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.