Wyniki badania kolana - co robić dalej ?

Answered
0
0

Witam, jestem po badaniach kolana po zwichnięciu rzepki po raz drugi. Zrobiłem rezonans magnetyczny i czy z opisu wynika coś ze jest źle z tym kolanem ?

Co robić ? Chociaż w Ortezie stabilizująca rzepkę ? Jeśli tak to jaki kupić

Cytuję wyniki ;

Rzepka wysoko ustawiona – patella Alta, wskaznik insall- salvatii wynosi 1.6 , niewielka letarilizacja i boczne przyparcie rzepki. Rzepka typ 3 budowy wg wiberga , zmiany obrzękowe w zakresie przyśrodkowej powierzchni rzepki. Chrząstka zarzepkowa o gładkich zarysach, z niewielkimi zmianami obrzekowymi . Uszkodzenie I/II st troczka przyśrodkowego rzepki w okolicy przyczepu do rzepki. Obrzęk ciała tłuszczowego hoffy podrzepkowo od str bocznej jak przy ,, FAT pad impinigment syndrome ” dość wydatny fałd nadrzepkkwy błony maziowej. Obecność zmian obrzekowych w zakresie kłykcia bocznego k. Udowej , ognisko niewielkiego poschdzestnefo obrzęku w zakresie kłykcia przyśrodkowego k udowej. Niewielka ilość płynu srodstawowo. Płyn w zakresie zachyłka nadrzepkkwy o szerokości 4.5mm dół podkolanowy wolny.

Łąkotka boczna oraz przyśrodkowa o prawidłowej wysokości. Niewielkie poziome rozwartswinei w trzonie i rogu tylym łąkotki przyśrodkowej dochodzące do brzegu torebkowego nie dochodzące do powierzchni stawowej .

rzimpinigment

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowny Panie Patryku,

jeśli zwichnął Pan rzepkę po raz drugi, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zwichnie Pan i kolejny raz.

Rezonans potwierdza, że Pana staw rzepkowo- udowy jest nieprawidłowo zbudowany i najprawdopodobniej wymaga zabiegu, by sytuacja zwichania już się nie powtórzyła.

Do dokładnej oceny jest jednak potrzebna wizyta w poradni.

Z wyrazami szacunku,

lek.med. Mikołaj Podsiadło

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.