Wynik RM kręgosłupa po operacji

Answered
0
0

Bardzo proszę o interpretację i sugestie opisu rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego.
Kobieta 49 lat operacja kręgosłupa L4L5 20 styczeń 2015.
MR Kręgosłupa lędźwiowo-krzyzowego badanie wykonano w sekwencji FSE (T1 sag. i ax. Przed i po podaniu środka kontrastowego.
Badaniem objęto odcinek Th11 -S5. Wyprostowanie lordozy lędźwiowej. Osłabienie sygnału RF w obrazach T2-zależnych z tarcz miedzykregowych L3-L4, L4-L5 i L5 – S1 oraz obniżenie wysokości tarcz L4-L5 i L5-S1 – zmiany dehydracyjno degeneracyjne. Stan po operacji krążka międzykręgowego L4-L5 (fenetracja lewostronna). W tkankach miękkich grzbietu widoczna blizna pooperacyjna, widoczne jest wnikanie blizny w obręb kanału kręgowego, wąskim pasmem wzdłuż lewobocznej ściany kanału kręgowego, w kierunku zachylka korzeniowego lewego. Ponadto widoczne jest lewoboczno – tylne wypadanie resztkowego jądra miażdżystego w obręb zachylka korzeniowego i otworu międzykręgowego lewego na około 3-4 mm – obraz budzi podejrzenie kolizji z nerwem rdzeniowym lewym. Niewielkie płaskie rozlane tylne wypukliny pierscieni wloknistych tarcz miedzykregowych L3-L4 i L3-L4, modelujące przednią ścianę worka oponowego bez kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych w zachylkach bocznych kanału. Zmianom dyskopatycznym towarzyszy osteofitoza przednich i bocznych krawędzi trzonow. Artroza w stawach miedzykregowych L4-L5 i L5-S1.
Dziękuję i pozdrawiam Dorota

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

Postawienie poprawnej i rzetelnej diagnozy wymaga konsultacji lekarskiej, w trakcie której lekarz specjalista będzie miał możliwość uzyskania od Pani bardziej szczegółowych informacji związanych z Pani schorzeniem, tj.: odczuwalnymi przez Panią dolegliwościami, dotychczasową historią choroby oraz dokumentacją medyczną z przebiegu jej leczenia. Konfrontacja badania lekarskiego z uzyskanymi wynikami badań obrazowych, z cała pewnością stanowić będzie podstawę do podjęcia adekwatnych działań.

Uprzejmie proszę rozważyć konsultację u lekarza specjalisty ortopedy i/lub neurochirurga.

Z wyrazami szacunku,

Kamila Zientek

zespół iOrtopedia.pl

  • Guest odpowiedział 4 lata temu
  • ostatnio edytowany 4 lata temu
Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.