uszkodzenie torebki stawowej/zachyłka podkruczego,

Answered
0
0

Dzień dobry,

Z bólem w okolicy dołu pachowego zmagam się od 3 lat. Przyczyną bólu było ćwiczenie na siłowni z dużymi ciężarami bez stabilizacji łopatki, następnie rozciąganie stawu ramiennego w rotacji zewnętrznej.

Jestem pacjentem dra Romana Brzóski, który stwierdził po badaniu i obejrzeniu płytki z mri, że mam drobne uszkodzenie torebki stawowej typu hagl, lecz sprawa nie nadaje się do operacji, gdyż nie ma nawet wycieku płynu stawowego.

Niestety ból nie przechodzi, mimo rehabilitacji – wzmacnianiu rotatorów zew. i wew. (z naciskiem na mięsień podłopatkowy) w otwartym i zamkniętym łańcuchu kinematycznym oraz stabilizowaniu łopatki, dlatego zdecydowałem się wykonać artrografie mr w klinice Rehasport (badanie 3t z kontrastem podanym do stawu).

Wszystkie ścięgna, więzadła, obrąbek stawowy nie są uszkodzone według opisu radiologa, natomiast występuje „Perforacja zachyłka podkruczego jamy stawu, prawdopodobnie pozapalna, z następczym przeciekiem w otoczeniu brzuśca mięśnia podłopatkowego.”

Wizytę u doktora Brzóski mam dopiero w marcu, a lekarze z mojej miejscowości niestety nigdy nie słyszeli o takim uszkodzeniu.

Moje pytanie brzmi, czy zachyłek podkruczy jest elementem torebki stawowej, znajduję się w jej okolicy, i czy takie uszkodzenie mogło być pomylone z uszkodzeniem torebki stawowej ze względu na bliskość siebie obu struktur?

Pozdrawiam,

Łukasz Dźbik

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Aby odpowiedzieć na Pana pytanie proszę o przesłanie pliku z Artro MR.

z poważaniem

lek. med. Laprus Hubert

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.