Uszkodzenie kolana

Answered
0
0

Witam. Chciałbym wiedzieć jakie leczenie mnie czeka przy takim wyniku rezonansu magnetycznego kolana. Płyny w stawie kolanowym oraz kaletce podrzepkowej, naderwanie więzadła pobocznego bocznego w okolicy przyczepu strzałkowego, w obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej od strony brzegu wolnego obecna pionowa podłużna szczelina przełomu-uszkodzenie typu dzioba papugi, ciało hoffy niejednorodne w części tylnej, nierówności warstwy korowej w tylnej części klykcia bocznego kości udowej, geoda 2.5 mm w obrębie klykcia przyśrodkowego kości udowej, niewielki obrzęk szpiku w okolicach przyśrodkowego brzegu bloczka kości udowej.

Dodam że noga przeszła już piec zabiegów artroskopii i dwie operacje w tym rekonstrukcje więzadła przedniego krzyżowego które potem usunięto że względu na zerwanie łącznie z śrubami tytanowymi i w tej chwili ich brak. Boli, puchnie, ograniczenia w chodzeniu czasami bo się blokuję w pozycji zgięcia około 15 stopni w mojej ocenie i potem puszcza, czasami potrafi się skręcić jakby w stawie kość udowa w stosunku do piszczelowej co bardzo boli.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Tego typu problem wymaga osobistej konsultacji lekarskiej. Należy rozważyć rekonstrukcję rewizyjną więzadła krzyżowego przedniego, ale decyzja musi być poprzedzona badaniem kolana, obejrzeniem obrazu rezonansu i rozmową na temat Pana oczekiwań,

z poważaniem

lek. med. Solecki Wojciech

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.