Uraz stopy? Dziwna sprawa

Answered
0
0

Dzień dobry

 

Tydzień temu podczas spaceru z koleżanką spontanicznie wybrałyśmy się do lasu. Nie byłam przygotowana na taką wędrówkę, ponieważ byłam w balerinkach.

Wszystko było w porządku, nawet za psem biegałam. W czasie powrotu(w autobusie),zaczęło mnie bardzo boleć ścięgno achillesa . Po 30 minutach jazdy, ból był tak silny że nie dałam rady chodzić. Co ciekawe nie pojawił się żaden krwiak, opuchlizna itp.

A teraz będzie najśmieszniejsze.

 

Kiedy chodzę np w adidasach ( kostka jest zabezpieczona) nie czuje żadnego bólu. Gdy tylko ubiorę buty baleriny,kalpki itp gdzue kostka ma wolny ruch -wtedy ból jest ogromny. Nie mam obrzęku, bo gdybym miała to pewnie poszłabym do lekarza. W takiej sytuacji nie chce by lekarz brał mnie za symulantkę. Ale serialnie ból ścięgna achillesa jak i poniżej w skali 1 -10 wynosi mocne 8.

 

Ratunku co ja mam zrobić???

 

Dziękuję

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry

Z pewnością musiało dojść do jakiegoś przeciążenia (bez badania klinicznego nie można dokładnie określić czego). Jednak nie ma to aż takiego znaczenia ponieważ leczenie w każdym przypadku będzie podobne. Należy przez kilka dni (od 3 do 5 w zależności od poprawy) odciążyć/oszczędzać chorą nogę oraz stosować któryś z ogólnodostępnych leków przeciwzapalnych w postaci zewnętrznej np. Traumon żel 2x dziennie. Powinno pomóc.

W przypadku braku poprawy konieczne będzie wykonanie USG i kontrola ortopedyczna.

Pozdrawiam

dr n.med. Wiącek Roman

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.