Uraz barku ;Stan zapalny kaletki podbarkowej

Answered
0
0

Witam ! Długo by opowiadać ,spróbuję tak w skrócie telegfaficznym .Miałem poważny wypadek komunikacyjny ,kiedyś dużo grałem w tenisa ! Teraz jest mi ciężko. To byl uraz czaszkowo mózgowy(połamana lewa strona twarzy )  ,niedowład lewej strony ciała (jeździłem jakiś czas na wózku i podnosili mnie na nogi). Rehabilitowałem się bardzo długo i nadal to robię ale miałem zanik mięśni 2 miesiące leżałem w szpitalny łóżku. Chciałem grać mimo wszystko i być aktywnym ,po wznoszeniu jakichś ciężkich rzeczy do domu( jakieś 8 9 miesięcy po wypadku) poczułem ból w barku . Już wtedy nie grałem ,najgorsze było odwodzenie. Zgłosiłem się do mojego ortopedy , który także dawał mi obiekcje z kw.hialuronowego w kolano . Najpierw lekarz zalecił mi fizykoterapie ,fizjo,i ćwiczenia. To nie dało za dużych rezultatów i gdy tylko wszedłem na kort  po tej przerwie to poczułem ból. Lekarz wyjaśnił mi że przeforsowalem bark gdzie był zanik .Tym razem zalecił blokadę ,dostałem chyb a diprophsal lecz ból po ok prawie roku powrócił .:( Co jeszcze mogę zrobić bo jestem w kropce a zabiegi mi nic nie dają (obrzęk  i stan zapalnykaletki podbarkowej)Stożki ratatorów nie uszkodzone.

Bardzo dziękuję za pomoc .

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Odpowiadając na Pana pytanie należy spytać jakie badania zostały do tej pory wykonane na podstawie których stwierdzony został stan zapalny kaletki.

By w pełni oszacować przyczynę dolegliwości potrzebuję wynik EMG splotu ramiennego, MR barku z oceną splotu oraz zdjęcie RTG w projekcji rzeczywistej AP. Poza tym patrząc na Pana historię niezbędne będzie badanie kliniczne z oceną mięśni łopatki a także ocena toru pracy łopatki – może być zaburza po urazach nerwowo-mięśniowych.

Pozdrawiam serdecznie

lek. med. Laprus Hubert

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.