Trudny przypadek Barku

Answered
0
0

Witam.

Upadłam niefortunnie na prawy bark , diagnoza zwichnięcie przednie. Od czasu wypadku, mam spory problem z łopatką która bardzo odstaje a nawet gdy podnoszę ręke do góry to dosłownie bark dzwiga łopatkę. Jest widoczna bokiem że odstaje. Dolegliwości barku mam napadowe, zdarza się że złapie silny ból np jedynie mięśni. Jak poprzednie osoby piszą również mam problem z ruchomością . Co prawda nie jest najgorsza ale nadał nie ma pełnej sprawności. Dzisiaj podczas pracy z fizjoterapeutą leżąc na boku, miałam rękę lekko odgiętą na plecy i pojawiło się mrowienie samej dłoni które po zmianie pozycji minęło. Również podczas ćwiczeń bardzo głośno „strzela” w barku a dokładniej przy ruchach kolistych . Lekarze u których konsultowałam swój przypadek nie maja żadnego pomysłu jak mi pomóc.  Powoli tracę już nadzieje że kiedykolwiek będę sprawna i że jest ktoś kto mi pomoże. Zrobiłam rezonans i wszystkie możliwe badania na bark. Jeden z lekarzy uznał że jestem zdrowa… Z rezonansu wynika jedynie uszkodzony obrąbek . Nie wierzę że z byle zwichnięcia powstał taki problem. Jak można się domyśleć lekarze dotąd czytali tylko sam opis badania. Na dodatek ręka była nastawiana w szpitalu na tzw żywca i w wyniku tego mam straszny uraz . Boje się wykonać gwałtowny ruch lub gdy fizjoterapeuta wykręca rękę – na samą myśl badan np stabilności stawu mam dreszcze więc nie było to sprawdzane u mnie nigdy. Prosze o doradzenie co powinnam zrobić ?

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

Z przedstawionego przez Panią opisu wynika potrzeba przeprowadzenia dokładnego badania Pani oraz oceny badań dodatkowych. Powyższy opis może sugerować problem dyskinetycznej łopatki, ale nie tylko.

Uważam, że przywrócenie Pani sprawności jest możliwe, jednakże wymaga to długotrwałej współpracy pacjenta, lekarza specjalisty oraz fizjoterapeuty.

Jeśli jest Pani zainteresowana dalszą diagnostyką, zapraszam na konsultacje.

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Adrian Błasiak

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.