TOS?

Answered
0
0

Proszę o pomoc w postawieniu diagnozy na podstawie opisu badania. Prywatne wizyty u lekarzy w Kaliszu kończą się fiaskiem. Albo nie mają wiedzy albo boją się podjąć leczenia. Mam swoje podejrzenia, że cierpię na jedną z odmian TOS.

USG wykazało: objawy uciskowej t. podobojczykowej i pachowej. Przy założeniu ręki za głowę słaby przepływ w t. pachowej. EMG: neuropatia uciskowa nerwu łokciowego po stronie łokcia. Nerw skórny przedramienia przyśrodkowego bez cech patologii (podejrzenie neurogennego TOS). Rezonans odc. szyjnego: zniesiona lordoza, niewielkie wypukliny modelującego nieznacznie worek oponowy C3/C4, C4/C5, C5/C6, C6/C7. Drętwieją mi palec mały i serdeczny. Uczucie ciągłego ucisku, odrętwienia, sztywności w lewym ramieniu, promieniujące do łopatki i szyi- utrzymują się kilka lat! Od niedawna odrętwienie części twarzy z promieniowaniem do ucha. Krew OK, bolerioza negatywna. Co mi dolega?

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Oczywiście, objawy i wyniki badań mogą sugerować diagnozę TOS. W takim przypadku proponuję konsultacje torakochirurgiczna w tym kierunku oraz ewentualne poszukiwanie przyczyny np. żebro dodatkowe.

z poważaniem

dr n. med. Błasiak Adrian

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.