Stan zapalny barku

Answered
0
0

Od 4 miesięcy cierpię na ból w okolicy barku który nasila się przy unoszeniu reki oraz przy szybkich ruchach, z tego też powodu nie mogę wysoko podnosić ręki. Jestem bardzo aktywny gram dużo w siatkówkę, pływam oraz jezdze na rowerze.  Ból towarzyszy mi od momentu gdy niefortunnie odbiłem piłkę grając w siatkówkę. Po wizycie u ortopedy zalecił abym nie przesilał ręki oraz doraźnie zel naproxen . Wysłał mnie na rezonans magnetyczny przy czym podejrzewa zapalenie torebki stawowej. Zaniepokoiło mnie to, gdyż w razie potwierdzenia będę musiał na jakiś czas zrezygnował ze sportu . Zastanawiam się czy to będzie konieczne oraz czego nie robić? Pytam ponieważ znajomy przechodził takie zapalenie i wystarczyło by mocniej machnął ręką a dolegliwości się poszerzały a ruchomość obniżała.

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowny Panie,

Uprawiając siatkówkę może dojść do uszkodzenia w obrębie stawu ramiennego. Jednym z częściej pojawiających się schorzeń u siatkarzy jest tzw.: zespół ciasnoty wewnętrznej barku, w którym dochodzi do uszkodzenia ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, tylno-górnej części obrąbka stawowego oraz ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Uszkodzenie to może powodować pojawienie się  dolegliwości bólowych i wymaga rozpoczęcia leczenia.

Obkurczające zapalenie torebki stawu ramiennego stanowi innego rodzaju schorzenie, które potencjalnie może rozwinąć się u osób uprawiających ten sport; które również objawia się ograniczeniem zakresu ruchomości stawu barkowego. W tym przypadku najskuteczniejszym sposobem leczenia jest rehabilitacja. Jednakże postawienie prawidłowej diagnozy wymaga przeprowadzenia dokładnego badania i oceny ewentualnych badań z zakresu diagnostyki obrazowej, tj.: RTG lub MRI.

Z wyrazami szacunku.

dr n. med Adrian Błasiak

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.