Śródstopie V kości

Answered
0
0

Witam, mam 18 lat i miałam 3 operacje Śródstopia V Kości (P) ze zgłędu na opóźniony zrost kości i 2 operacje na kolano. Więc zacznę od tego, że 1 operacja odbyła się w 2014r. był wstawiony drut ale to nic nie pomogło więc w 2015r. miałam przyczep szpiku kostnego (własny) z kości piszczelowej do V Kości Śródstopia i zespolenie na płytkę LCP i 3 operacja była w 2016r. Wyjęcie płytki. Wszystko było wporządku ze stopą aż do czasu po przebytej operacji w Marcu tego roku. Stopa zaczęła z dnia na dzień coraz bardziej boleć i puchnąć oraz była prawie, że granatowa. Miałam 3 razy robione RTG ale lekarze mówią że nie ma żadnych zmian kostnych więc dostałam skierowanie na USG. Lekarz powiedział że to tylko zapalenie tkanki podskórnej. Tylko na załączonym z jednych ze zdjęć jest taka ciągła linia i ona jest przerwana i jest tak jakby skierowana ku górze. Powiem prościej wygląda to jak złamanie. Proszę o odpowiedź5 operacji napisane wyżej. Choroby: astma oskrzelowa i alergie.
Opis USG dotyczący pytania : Tkanka podskórna w obrębie bocznej części śródstopia nieco obrzęknięty, hipoechogeniczna, bez zbiorników płynów, bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego- obraz mogący odpowiadać zapaleniu tkanki podskórnej. W pochówkach prostowników palców bez wysięki. Ruchomość ścięgien bez zaciągania tkanek okalających. Zarys korówkę V MTB nierówny – do weryfikacji z RTG. (niestety tutaj nie mg dodać w załączniku zdjęć USG).

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

jak już zapewne sama Pani wie po takiej ilości operacji, złamania V kości śródstopia nie zawsze goją się prawidłowo. Jeśli to tylko zapalenie tkanki podskórnej opisywane w badaniu USG to leki p/zapalne powinny pomóc w załagodzeniu objawów. Natomiast jeśli kuracja nie pomoże, a Pani nadal będzie odczuwała ból przydałaby się dalsza diagnostyka poprzedzona oczywiście badaniem fizykalnym. Proszę mieć na uwadze, jak już wspominałem, że złamania V kości śródstopia należą do jednych z trudniej gojących się złamań w obrębie stopy.

Z poważaniem,

lek. med. Karol Pałka

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.