Skręcony staw skokowy

Answered
0
0

witam,

mam 29 lat i w zeszłym roku (październik) po raz 4 skręciłam staw skokowy.

wynik usg (po zakończonym leczeniu- 5 zastrzyków z kolagenu, brak unieruchomienia) przedstawia się następująco:

nie uwidoczniono prawidłowego więzadła piętowo-strzałkowego – cechy całkowitego zerwania. Ścięgna mięśni piszczelowych, zwłaszcza piszczelowego krótkiego niejednorodne, hipoechogeniczne – po przebytych naderwaniach. W obrębie przedniej części więzadła trójgraniastego uwidoczniono zwapnienie, przednia część więzadła pogrubiona, o obniżonej echogeniczności – po częściowym zerwaniu. Przyczep dalszy mięśnia piszczelowego krótkiego pogrubiony, o obniżonej echogeniczności – cechy naderwania, w tej okolicy uwidoczniono przestrzeń płynową – ganglion? Poza tym w obrębie tkanek miękkich stopy zmian litych ani przestrzeni płynowych nie uwidoczniono.

Czy w obecnym stanie, sama rehabilitacja wystarczy czy należy wykonać rekonstrukcję (sugestia przy wykonywaniu usg)? Ból stawu  oraz stopy utrzymuje się od powstania urazu.

 

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry!

Decyzja zależy od:

  1. Najważniejszy punkt – Pani oczekiwań tzn. co chciałaby Pani uzyskać.

Sprawny staw na co dzień czy na przykład sprawny staw do sportów zespołowych.

2. Wywiadu: co jest największym problemem – czy ma Pani poczucia niestabilności stawu (,,noga ucieka”) czy może problemem jest głównie ból.

3. Badanie kliniczne czyli czy staw faktycznie jest niestabilny.

Jeśli rehabilitacja to nie może być przypadkowa, a ćwicząca faktycznie priopriocepcję z fizjoterapeutą, jeśli rekonstrukcja to w grę wchodzi naprawa lub rekonstrukcja więzadeł stabilizujących staw skokowy od strony bocznej i następnie ćwiczenia.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

lek. med. Podsiadło Mikołaj

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.