Skręcenie stawu skokowego. Co się stało z więzadłami/ścięgnami?

Answered
0
0

Doznałam urazu stawu skokowego na początku marca. Jestem osobą otyłą, spadłam ze schodów na beton (wysokość to około 1m). Wizytę u ortopedy wyznaczono na koniec kwietnia, niestety na wcześniejszą mnie nie stać. Na nodze nie byłam w stanie „stanąć” przez ponad 4 tygodnie, teraz jestem w stanie postawić ją na płaskim podłożu, bez przenoszenia na nią ciężaru ciała,  chodzenie umożliwia mi but pneumatyczny. Moje pytanie dotyczy więzadeł/ścięgien. Miałam badanie rtg – nie ma zmian kostnych. Odczuwam ból przy dotykaniu ścięgna Achillesa, noga opada i jest niestabilna. Nie jestem w stanie podnieść jej za bardzo „w górę”, w stronę kolana, jeśli chodzi o delikatne przekręcenie samej stopy do wewnątrz, odczuwam ucisk i „ściąganie” do zewnątrz. Do lekarza się wybieram, jednak chciałabym dowiedzieć się jakie są objawy zerwania/naderwania/naciągnięcia więzadeł czy ścięgien, nie posiadam wiedzy medycznej a wiedzy „internetowej” nie ufam i średnio toleruję. Bardzo proszę o odpowiedź i przepraszam za chaos w wypowiedzi.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam!

Objawy, które Pani podaje są bardzo niepokojące i wymagają pilnej konsultacji wraz z badaniem przedmiotowym stawu uzupełnionym ewentualnym USG. Przy ,,zwykłym” skręceniu stawu skokowego nie powinno być objawów opadającej stopy czy bólu okolicy ścięgna Achilles’a, tak długi okres przymusowego odciążenia także jest nietypowy i wskazuje na poważne uszkodzenie. Uczucie niestabilności stawu jest typowe dla uszkodzenia więzadeł stabilizujących staw od strony bocznej lub przyśrodkowej. Do weryfikacji w badaniu i ew. MRI

Jeżeli chodzi o objawy zerwania/naderwania/naciągnięcia więzadeł lub ścięgien to każde z tych zagadnień ma nieco inne objawy i historię w zależności od tego o jakie więzadła czy ścięgna chodzi.

Wnioski: proszę o możliwe szybką konsultację i diagnostykę oraz potraktowanie sprawy serio.

z poważaniem

lek. med. Podsiadło Mikołaj

M.Podsiadło

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.