Ścięgno Achillesa

Answered
0
0

1,5 miesiąca temu byłam na weselu, nie powiem że nie ale miałam wysokie buty bo 10,5cm bez platformy tzn.że stopa stała prawie na prosto, w pewnym momencie podczas kroku poczułam ból na poziomie ścięgna Achillesa (jakby coś przeskoczyło – taki tępy ból, naciągnięcie itp.) ale nic więcej się nie działo. 2 tyg później miałam kolejne wesele i znowu miałam obcasy ale tym razem niższe, stopa nie była ustawiona prosto. Wtedy zaczęłam odczuwać ten ból, który towarzyszy mi do tej pory czyli już miesiąc. Ból odczuwam kiedy stopa jest obciągnięta czyli momemtami również przy chodzeniu, a kiedy jest taka przez dłuższy czas to ból doskwiera tym bardziej i ciężko ją przywrócić do kąta 90°. W momencie kiedy obciągam stopę i wracam do pozycji ‚palce do sufitu’ słychać wyraźne przeskakiwanie kości. Mam 21 lat i do 18 roku życia rehabilitowałam skolioze a do tego prawdopodobnie dochodzą ostrogi haglunda mdz ścięgnem a guzem piętowym, dużo się ruszam i studiuje wychowanie fizyczne.

Za 3 tygodnie jest kolejne wesele i nie ukrywam, że chciałabym uniknąć konieczności płaskich butów.

W takiej sytuacji, proszę o radę czy wystarczą maści chłodzące (np.maść końska) czy niestety będę zmuszona do odpuszczenia zabawy tym razem i trzeba skierować to do lekarza?

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

Na podstawie opisywanych objawów trudno jest ocenić Pani dolegliwości i zalecić odpowiednie leczenie, a objaw „przeskakiwania” w stopie wydaje się niepokojący.

Najlepszym rozwiązaniem dla Pani będzie wizyta w Poradni Ortopedycznej, gdzie lekarz zbada stopę i zleci dodatkowe badania radiologiczne.

Z poważaniem,

lek.med. Wojciech Solecki

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.