S93 - Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy

Answered
0
0

Witam, 20.10.16  miałam nieprzyjemne zdarzenie. Mianowicie nie zauważyłam dwóch ostatnich stopni schodów i upadłam na prawą kostkę. Coś chrupnęło i zaczęło potwornie boleć. Kostka momentalnie spuchła a ból był taki,że aż było mi słabo. Po zrobieniu zdjęcia rtg zdiagnozowano

S93 – Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy
Założono mi longetę, przepisano 50 zastrzyków  i odesłano do domu. Po 7 dniach miałam ściągnąć w poradnii. 28.10.16 udałam się z pozytywnym nastawieniem ,że mi ściągną opatrunek i będę śmigać chociażby o samych kulach. Przeliczyłam się. Ortopeda  po wywiadzie i oględzinach nogi w gipsie złapał mnie za kostkę. Ból był niesamowity,bo aż się podniosłam. Lekarz w szoku, dlaczego mnie tak jeszcze bardzo boli, przecież nic strasznego ze zdjęcia nie wynika ani złamania ani pękniecia. Na koniec radził mi bym została w tym samym opatrunku do 4.11.16 i wtedy mi ścągnie . Jeśli będzie bolało to mi zrobi zdjęcie rtg.  Co dalej po ściągnięciu gipsu ? Będę śmigać o kulach ? Jeśli tak to ile ? Zwolnienie mam na razie do 4.11.16. Mam jeszcze się oszczędzać i ciągnąć zwolnienie ? Zaznaczam pracuje w innej miejscowości i dojeżdżam pociągiem.
Dobra odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

Z  opisu sytuacji wynika, iż najprawdopodobniej jest już Pani po kolejnej, kontrolnej konsultacji u lekarza – mam nadzieję, że sprawa została w pełni wyjaśniona.

Pomimo późnej odpowiedzi, chciałbym zaznaczyć, iż w przedstawionym przypadku nie jest możliwym postawienie właściwego rozpoznania oraz określenia rokowań. Niestety – bez dokładnego badania klinicznego w gabinecie ortopedycznym oraz poszerzenia dotychczasowej diagnostyki o uzupełniające badania obrazowe – w niektórych przypadkach niezmiernie trudno jest stawiać jakiekolwiek predykcje.

W przypadku dalszego utrzymywania się dolegliwości, zapraszam na konsultacje.

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Bogusław Sadlik

  • Guest odpowiedział 4 lata temu
  • ostatnio edytowany 4 lata temu
Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.