Rezonans magnetyczny

Answered
0
0

Witam

proszę o interpretację

Prawidłowy sygnał tarcz międzykręgowych, wypuklin czy przepuklin dokanałowych ani innej patologii wewnątrzkanałowej nie stwierdzono. Pojedyncze bardzo drobne guzki Schmorla na blaszkach granicznych trzonów kręgów pogranicza piersiowo lędzwiowego – bez znaczenia. Poza tym morfologia kręgów i sygnał szpiku kostnego prawidłowe. Kanał kręgowy i otwory międzykręgowe bez cech stenozy. Stożek rdzenia widoczny na poziomie L1 bez zmian ogniskowych. Przestrzen przykregosłupowa prawidłowa.

Rentgen pokazał Spłyconą fizjologiczną lordozę lędzwiową a tu nie ma o tym mowy

mam długi termin do ortopedy

Można wykonywać cwiczenia brzuszki pompki przysiady i jezdzic na rowerze czy nie jest to wskazane ?

Dobra odpowiedź
0
0

Szanowny Panie,

Wyżej wymienione ćwiczenia i aktywności ruchowe nie są bezwzględnie przeciwwskazane w Pana przypadku. Wszelka aktywność fizyczna – oczywiście w rozsądnym, dostosowanym do możliwości pacjenta zakresie; a w najbardziej optymalnej sytuacji – wytyczona przez specjalistę rehabilitacji – jest wskazana w przypadku schorzeń kręgosłupa.

Wynik rezonansu, jak również badania RTG w każdym przypadku wymaga konsultacji lekarskiej. Istotnym jest bowiem, aby lekarz ortopeda porównał wyniki diagnostyki obrazowej z subiektywnymi odczuciami pacjenta w trakcie badania fizykalnego. Równocześnie lekarz w trakcie konsultacji ma możliwość określenia wskazanych powyżej, właściwych ćwiczeń korekcyjnych.

W Pana przypadku, wynik rezonansu magnetycznego nie wykazuje większych nieprawidłowości. Jednakże podany przez Pana wynik RTG, tj.: „spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa”, wymaga dokładniejszej interpretacji lekarza na podstawie wykonanej projekcji, dzięki czemu możliwe jest określenie adekwatnego postępowania medycznego w danej nieprawidłowości.

Uprzejmie proszę rozpatrzyć konsultację u lekarza ortopedy z wynikami wykonanych badań obrazowych.

Z wyrazami szacunku,

Redaktor Kamila

zespół iOrtopedia.pl

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.