Rehabilitacja- zszyte ścięgno zginacza głębokiego paliczka dalszego

Answered
0
0

Hej,

Mam pytanie jestem 7 dni po zabiegu zszczycia ścięgna zginacza głębokiego paliczka dalszego palca IV. Mam 5 szwów już ładnie się wygoiło. Za tydzień, czyli dokładnie 2 tyg od zabiegu mam zaplanowane zdjęcie szwów. Mam szynę gipsową na grzbiecie dłoni i mam ją mieć przez 5 tyg podobno, ale po 4 tygodniach ściągać do ćwiczeń wyprostu palca.

Moje pytanie jest następujące..czy obecnie poza zgięciem tego palca mogę robić coś? Czy muszę tą szynę nosić w ciągu dnia czy mogę mieć tylko w nocy? Nie wiem czy mam wykonywać jakieś ćwiczenia poza zgięciem po zdjęciu szwów? Proszę o rady ! :)))

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Drogi Pacjencie!

Proszę bezwzględnie utrzymać unieruchomienie (szynę) zgodnie z dotychczasowymi zaleceniami,   do wizyty kontrolnej. Dalszych wskazówek i konkretnych  zaleceń odnośnie rehabilitacji udzieli Panu operator podczas zbliżającej się wizyty, gdyż sposób rehabilitacji i dalszego postępowania w tym konieczności i długości stosowania  unieruchomienia uzależniony jest bezpośrednio od rodzaju uszkodzenia  i sposobu wykonania zabiegu operacyjnego i powinien być każdorazowo indywidualizowany w odniesieniu do konkretnego Pacjenta!

Z poważaniem

lek. med. Zbigniew Dajewski

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.