Proszę o interpretacje wyniku badania MR

Answered
0
0

Witam. Od wielu lat borykam się z bolem kręgosłupa piersiowego, gdy poczuje „chrupniecie” ból jest nie do wytrzymania i muszę polozyc się na płasko , często również na brzuchu i bliska mi osoba naciska mi plecy by znów jakby weszło wszystko powrotem i jest lepiej. Ostatnio mialam badanie MR kręgosłupa szyjnego. Wynik wygląda następująco:
Wyprostowanie kręgosłupa szyjnego. Niewielkie osłabienie sygnału RF w obrazach T2 zależnych tarczy międzykręgowej C2-C3- zmiany dehydratacyjne. Wypuklin czy przepuklin dokanałowych nie stwierdzono. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgów w odcinku C4-C6 w postaci wyciagnieć krawędzi trzonów w tym krawędzi tylnych i tylno-bocznych głównie po stronie prawej , z wypuklaniem się osteofitów dokanałowo głębokość 1,5 mm (ucisnięta przednia ściana worka oponowego) oraz do otworów międzykręgowych z ich modelowaniem. Poza tym wszystko w normie.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Zalecam kontrolę neurochirurgiczną i poszerzenie diagnostyki o zdjęcia TG czynnościowe, a w przypadku braku wskazań do leczenia chirurgicznego czeka Panią solidna i sumienna rehabilitacja, np. przez wydział rehabilitacyjny naszego szpitala.

z poważaniem

lek.med. Podsiadło Mikołaj

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.