Problem że stawem biodrowym

Answered
0
0

Ostatnio wstawiłam  zapytanie ale było  podobno wiele  nieścisłości. Postanowiłam opisać jeszcze raz problem, który  wystąpił  u mojego  dziecka.

 

Od około listopada  moja córka  boryka  się  z przeskakiwaniem jakby strzykanie w lewym stawie biodrowym trudno jest jej to opisać precyzyjnie. Na początku odczuwała nie liczne,, przeskawkiwania” ktore bez problemu można też  usłyszeć. Z czasem zaczęły się  robić  bardzo liczne  kilkanaście  razy dziennie zwłaszcza przy chodzeniu oraz ćwiczeniach  np z odwodzeniem  nogi w bok. Nie był  odczuwalny ból.  Zapisałam  ją  do lekarza rodzinnego.  Dostała  skierowanie na przeswietnie rtg lewego  stawu biodrowego oraz skierowanie do ortopedy. Opis zdjęcia…

W obrębie kości kluczowej lewej widoczny obszar zagęszczenia struktury kostnej wielkości ok. 15x25mm, do dalszej diagnostyki. Poza tym staw biodrowy RTG w granicach normy.

Z racji , że  kolejki  były  ogromne. Lekarka wpisała pilne skierowanie do szpitala. Córka  udała się do szpitala nie zwłocznie gdzie ostatecznie nie było  sensu zdaniem lekarzy leżenia  na oddziale . Zostałam więc  przyjęta  przez ortopedę, ktory stwierdził, że… nie wie  tak jakby co jest dokładnie możliwie  że  jest to zwapnienie,  że  przedewszytkim  córka powinna mieć  zronione zdjecie obu bioder. Zdaniem ortopedy nie jest to nic groźnego, ponieważ ludzie często  nie mogę  nawet złożyć  nogi na nogę. Jeśli  córkę  nie boli to niech przyjedzie  jakby coś się dzialo za rok czyli luty. Nie zrobił  też prześwietlona poniewaz ostatnio  bylo robione rtg i nie chce jej  dodatkowo naświetlać.

 

Po nie dlugim czasie wystepuje sporadyczne odczuwalny  ból w okolicach stawu biodrowego  .Z czasem pojawiający się częściej. Zdażyło się  kilka razy, że  był  dosyć mocny. Wtedy córka  musiała  usiąść. Ból  i problemy z biodrem nasilają  się  w momencie  zazwyczaj  wzmożonego wysiłku. Córka  stosuje kinesiotaping. Jej zdaniem jest możliwość , że to   pomaga. Córka  potrafi też  wywołać przeskok. Niedawno  pojawiły  się  początki odczuwania podobnych zmian w prawym stawie biodrowym. Dotyczy osoby przed 18 rokiem życia.

 

Moje zapytanie  brzmi czy to może być coś poważnego? Czy warto umówić się  gdzieś jeszcze na wizytę? Czy można czekać  do lutego? Martwi mnie to.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Droga Pacjentko, Mamo Pacjentki!

Wspomniane nieścisłości dotyczą m.in. opisu RTG. Człowiek nie posiada „…kości kluczowej..” Czy chodzi o kość kulszową?, czy może udową?, mogę się jedynie domyślać….Opisywane objawy mogą wskazywać na chorobę „biodro trzaskające” , która nie jest nazbyt groźna, ale potrafi być mocno dokuczliwa. Zdecydowanie oceny i ewentualnego wyjaśnienia wymaga opisywana zmiana w RTG, która już może stanowić zagrożenie choć prawdopodobnie nie ma związku z występującymi u Córki objawami. Żaden uczciwy i rzetelny ortopeda nie postawi diagnozy, a tym bardziej nie zaproponuje Paniom sposobu leczenia bez uprzedniego, osobistego zbadania Pacjentki wraz z oceną wykonanych już badań obrazowych. Zdecydowanie więc zachęcam do wizyty u specjalisty, optymalnie w możliwie szybkim terminie choćby z powodu dolegliwości ,które Córka zgłasza, a także niepewności, która obecnie Paniom towarzyszy.

Z poważaniem

lek. med. Zbigniew Dajewski

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.