Problem ze stawem barkowym

Answered
0
0

Witam.
Jestem 39-cio letnim mężczyzną.
W lutym tego roku podczas remontu domu poczułem ból w prawym stawie barkowym.
Pracuję w delegacjach za granicą, więc do ortopedy zgłosiłem się dopiero w maju.
Na podstawie usg stwierdził, że ścięgna są opuchnięte i przypisał tabletki (nie pamiętam nazwy), po których miało to ustąpić po 10 dniach.
Jego diagnoza to „zespół czepca ścięgienno-mięśniowego bez urazu”.
Tabletki nie pomogły. W czerwcu na kolejnej wizycie na podstawie zdjęcia RTG oraz USG powiedział, że nie widać uszkodzeń i skierował na rehabilitację, która również nie przyniosła efektów.
We wrześniu odwiedziłem innego lekarza, który na podstawie USG stwierdził problem z przeciążeniem ścięgien bicepsa. Zrobił 2 zastrzyki w odstępie 3tyg i zalecił rechabilitację.
Przez brak poprawy udałem się na MR. Opis dostałem na e-mail już po wyjeździe za granicę. Do lekarza będę mógł pójść dopiero w lutym, więc moje pytanie brzmi jak poważne są moje dolegliwości oraz jak prawidłowo to leczyć.

Opis MR:
Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawie barkowo-obojczykowym, z obrzękiem szpiku końców stawowych, obecnością drobnych geod, zwiększoną ilością płynu w stawie i pogrubiałą błoną maziową. Typ 2 wyrostka barkowego łopatki.
Ścięgno głowy m. dwugłowego położone prawidłowo, nie stwierdzam zwiększonej ilości płynu w jego pochewkach, ciągłość ścięgna zachowana.
Zmiany degeneracyjne w ścięgnie m. nadgrzbietowego z niejednorodnym sygnałem ścięgna w przedniej części, ciągłość zachowana. Poza tym ścięgna m. stożka rotatorów bez nieprawidłowości, ich ciągłość zachowana. Nie stwierdzam cech zaniku tłuszczowego mięśni stożka rotatorów.
Ilość płynu wewnątrzstawowo w stawie ramiennym nie jest zwiększona. Kaletki podbarkowo-ponaramienna i podkrucza bez obecności płynu.
Szczelina pęknięcia w tylnej części obrąbka stawowego (godz. 9) z towarzyszącą policykliczną torbielą okołoobrąbkową o wym. ok. 20x12x19mm położoną przy tylnej krawędzi obrąbka i przy tylnej części panewki. Obrąbek w tylnej części jest niejednorodny, ma nierówne zarysy.
Poza tym panewka stawowa i obrąbek stawowy bez wyraźnych nieprawidłowości.

Z góry dziękuję za wyjaśnienie mi tego opisu i porady odnośnie leczenia.
Oczywiście po powrocie do kraju udam się także do ortopedy.
Pozdrawiam.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam

Uszkodzenia w obrębie stawu są istotne i wymagają leczenia, jednakże nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a jedynie ograniczają funkcję stawu, więc jeśli nie są nazbyt uciążliwe, to przy ostrożnym funkcjonowaniu, można odczekać pewien czas do wizyty lekarskiej. Zapraszam.

Z poważaniem

dr n.med. Błasiak Adrian

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.