Problem z kolanami

Answered
0
0

Witam,

mam 22 lata i przy kucaniu dosłownie skrzypią mi kolana. Byłam już u jednego ortopedy dla którego musiałam słono zapłacić a tak właściwie to nic się od niego nie dowiedziałam. Dostałam tylko lek jakiś za 50 zł , który miał odnowić maź czy jakoś tak. Jednak to nic nie pomogło. Dodam jeszcze , że kilka lat temu pojawiły mi się pod kolanami torbiele bakera , które leczyłam rehabilitacją w jednym kolanie , a w drugim pojawiło się trochę później i zostało nieleczone. Przy chodzeniu czasem czuję dyskomfort w kolanach a przy dłuższych trasach bardzo dokuczają mi kolana. Nie wiem co mam z tym zrobić. Ostatnio odkryłam też ,że mam krzywe biodro. Robiłam w domu różne ćwiczenia i jest lepiej ( wcześniej przy chodzeniu strzykało mi w biodrze) . Proszę o podpowiedź co mam zrobić i co to może być za dolegliwość .

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry !

Gratuluję samozaparcia do ćwiczeń! To już połowa sukcesu.

Proponuję wykonanie podstawowej diagnostyki jak RTG, badania laboratoryjne (przesiew autoimmuno) – w dalszej kolejności MR kolana.

W Pani przedziale wiekowym najczęstszą przyczyną są zmiany chondromalacyjne rzepki – proszę spróbować 3 x 45 minut w tygodniu jazda na rowerze przez miesiąc. Jeżeli nie będzie efektu diagnostyka jak wyżej .

Pozdrawiam

lek. med. Podsiadło Mikołaj

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.