Problem z barkami

Answered
0
0

W styczniu 2015 wywróciłam się na łyżwach na lewy bark i zwichnął się. Po 4 miesięcznej rehabilitacji wróciłam do sprawności fizycznej . Z jednym małym „ale” troszkę strzela w barku przy różnych ruchach. Byłam u wielu lekarzy i każdy zgodnie twierdzi że to nic takiego . W końcu wysłano mnie na rezonans którego wynikiem jest niewielki ubytek obrąbka stawowego, uszkodzenie mięśnia naramiennego bez jego nieprzerwania, niewielka ilość płynu w kaletkach maziowych. Ze względu że jeszcze nie zwichnęłam barku ponownie zalecono mi masaże, basen i w razie pojawienia się bólu fizykoterapii. Dodam, że rezonans wykonałam dopiero w czerwcu. Wizualnie bark nie wygląda tragicznie, jest tylko obrzęk w okolicy mięśnia naramiennego. Nie ma dużego bólu , to znaczy wciąż mam uczucie jakbym miałam przeciążony bark. I do czego się przyzwyczaiłam. Raz na jakiś czas budzę się z lekkim bólem. W czasie gdy nie forsowałam barku, wszystko dzwigałam w prawym. Na początku pojawił sie ogólny ból mięśni , a potem doszedł trzask przy unoszeniu ręki. Zdarza się że gdy chce coś sięgnąć ręka i jest ona maksymalnie wyprostowana odczuwam nieprzyjemnie wrażenie przeskakiwania naraz w okolicy barku. Wiem że może się to wydać śmiesznie ale tylko takie określenie przedstawić może sprawę. Nie byłam jeszcze u lekarza z prawym barkiem , mimo że boli mnie już gdy podpieram ręka głowę gdy leżę. Czy faktycznie diagnoza lewego barku sugeruje że nic wielkiego się nie dzieje , i najważniejsze jakie są szanse na to że prawy bark też nadaje się do dalszej diagnostyki?

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

W rezultacie zwichnięcia stawu ramiennego niezmiernie często dochodzi do uszkodzeń wewnątrzstawowych, jak np.: uszkodzenia przyczepu ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, uszkodzenia chrząstki panewki, złamania głowy kości ramiennej, etc.

Wyżej wymienione uszkodzenia, jak również utrzymująca się niestabilność stawu ramiennego (tzw.: „podwichnięcia”), mogą powodować „strzelanie” lub „przeskakiwanie” w stawie i/lub odczucia bólowe, a to już wymaga leczenia (zachowawczego lub operacyjnego).

Bark prawy również wymaga badania i diagnostyki oraz prawdopodobnie leczenia zachowawczego (tj.: rehabilitacji).

 

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Adrian Błasiak

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.