Prawy staw kolanowy - uszkodzone dwie łąkotki

Answered
0
0

Witam serdecznie,
bardzo proszę o poradę co mam zrobić z chorym kolanem?
W Państwa Klinice Św. Łukasza, w Bielsku-Białej uzyskałam wynik MR prawego stawu kolanowego: „skręcenie stawu kolanowego.
Nieznaczny wysięk w jamie stawowej.
Łąkotka przyśrodkowa z widocznymi zmianami degeneracyjnymi II stopnia.
Łąkotka boczna ze skośnym przedarciem rogu tylnego i trzonu niedochodzącym do powierzchni stawowych. Więzadła krzyżowe przednie i tylne oraz poboczne boczne i przyśrodkowe- prawidłowe. W tylnym przedziale stawu widocznych jest kilka ganglionów wewnątrzstawowych wielkości do 6mm. Chrząstka rzepki w części bocznej o niejednorodnej, częściowo podwyższonej intensywności sygnałów , z pojedynczym linijnym pęknięciem dochodzącym do warstwy podchrzęstnowej.
Wnioski: uszkodzenie obu łąkotek z wysiękiem w jamie stawowej . Uszkodzenie chrząstki rzepki w części bocznej”.
Nadmienię, że stale odczuwam nieznaczny, ale jednostajny ból kolana. Czy mogę chodzić do pracy? (tryb siedzący 8 godzin). Obecnie przebywam na L4.
Czy konieczny jest zabieg/operacja? Jeśli tak, to jaki?
Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź.

Z wyrazami szacunku
Sylwia Kotlarz, lat 44

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

bardzo dziękujemy za zaufanie. Jak już wspominaliśmy wcześniej nie leczymy samego opisu badania, ale pacjenta. Dlatego bez dokładnego wywiadu oraz zbadania pacjenta podczas wizyty lekarskiej nie jesteśmy w stanie doradzić na podstawie samego opisu jakie będzie najlepsze możliwe leczenie w Pani przypadku. Opisane zmiany sugerują możliwą konieczność wykonania artroskopii stawu kolanowego ze względu na uszkodzenia łąkotek. Niepokojące mogą być także opisywane zmiany w obrębie chrząstki rzepki. Przy odczuwanych przez Panią stałych dolegliwościach bólowych wskazana jest konsultacja ortopedyczna.

Z wyrazami szacunku,

lek. med. Karol Pałka

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.