Ponowna rekonstrukcja więzadeł

Answered
0
0

Dzień dobry , w 2004 przeszedłem rekonstrukcję ACL z użyciem więzadła rzepki.  W 2012 roku po ponownym urazie rozpoznano uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, bocznej i częściowe uszkodzenie przeszczepu udowego więzadła ( zastosowano zabieg synowektomi i meniscektomi)

W zaleceniach wskazano zabieg dwuetapowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w wypadku odczuwania niestabilności.

Ostatnie badania wykazały chondromalację II stopnia stawu rzepkowego, lateralizacja rzepki do 10mm,więzadło krzyżowe przednie- niestabilność II stopnia. Problem w tym , że lekarz nie potrafił zidentyfikować śrub i nie był w stanie stwierdzić , czy w ogóle można je usunąć po tak długim czasie ( a może nie chciał lub nie potrafił .Tym samym zalecił wyłącznie ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Z kolanem jest coraz gorze (jest coraz bardziej niestabilne, „ucieka”) .Prośba o poradę co można w zaistniałej sytuacji zrobić.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Jeżeli kolano jest niestabilne prawdopodobnie konieczna będzie rekonstrukcja rewizyjna ACL. Zabieg ten czasem przeprowadzany jest dwuetapowo (jeśli wymagane jest wypełnienie kanałów po poprzedniej rekonstrukcji).

W trakcie operacji zostaną zaopatrzone pozostałe uszkodzenia. Dokładne informacje i rodzaj zabiegu może zostać omówiony podczas konsultacji w Poradni po badaniu kolana i obejrzeniu badania MRI.

Z poważaniem,

lek. med. Solecki Wojciech

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.