Opinia na temat wyniku badania stawu skokowego

Answered
0
0

Witam, jestem umówiony na wizytę do kliniki na 22 maja, chciałbym poznać opinię na temat wyniku badania TK i zapytać o kilka rzeczy:

  1. Czy mogę obciążać staw skowy?
  2. Jakiej rehabilitacji mogę się poddać w trakcie oczekiwania na wizytę?
  3. Z opisu wynika że od razu nadaje się do czyszczenia artroskopowego?

Ból odczuwalny jest od środka stawu nawet w pozycji leżącej, rośnie przy pozycji stojącej, a podczas chodzenia pojawia się ból od strony wewnętrznej, przy stawie skokowym dolnym przy nerwie piszczelowym ( badanie neurologiczne nerw bez ucisku, badanie EMG prawidlowe wszystko w granicach normy)

W badaniu TK widoczny jest ubytek w obrębie górno – przyśrodkowej powierzchni bloczka kości skokowej o wymiarach: wymiar poprzeczny do ok.12 mm, wymiar strzałkowy do ok 9 mm, głębokość ubytku do ok 12 mm. W jego obrębie widoczne drobne, nieregularne fragmenty kostne częściowo penetrujące ku górze w kierunku powierzchni stawowej kostki przyśrodkowej. Średnica tych fragmentów dochodzi do 3mm. Wokół ubytku cechy sklerotyzacji. Ubytek obejmuje górną i przyśrodkową powierzchnię bloczka. Zlokalizowany jest centralnie, nieco bardziej w części przedniej. Powierzchnia stawowa nasady dalszej piszczeli o dość gładkich obrysach, w obrębie przedniej krawędzi kości, od strony przyśrodkowej, drobne osteofity ze sklerotyzacją podchrzęstną obejmującą również przednią część kostki przyśrodkowej. Wzdłuż przednio – dolnej powierzchni kostki przyśrodkowej słabo wysycone, drobne zwapnienia średnicy do 2-3 mm, zlokalizowane pomiędzy kostką a przednio-przyśrodkową powierzchnią bloczka skokowego. Drobne osteofity również na krawędzi przednio-przyśrodkowej nasady dalszej piszczeli, wzdłuż przedniej powierzchni stawu piszczelowo-strzałkowego dystalnego. Drobne osteofity również na przedniej krawędzi kostki bocznej w tej okolicy.

Struktury kostne objęte badaniem z cechami osteoporozy, z pogrubiałymi beleczkami kostnymi.

Dziękuję, Pozdrawiam

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

z opisywanych w TK zmian i dolegliwości, które Pan podaje wynika, że zmiana nie jest ostra, a raczej przewlekła i raczej wymaga leczenia operacyjnego. Oczywiście po uprzedniej konsultacji i badaniu ortopedycznym, niemniej jednak nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej, jednak powinna ona być limitowana bólem.

Powodzenia

dr n.med. Błasiak Adrian

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.