operacja skoliozy - ogromny ból kręgosłupa

Answered
0
0

Witam,

mam na imię Joanna i mam 31 lat. Już od młodości chodziłam na fizjoterapię i ćwiczyłam aby skolioza przestała się pogłębiać. Niestety 2 lata temu skolioza zaczęła się pogłębiać. Miałam ogromny ból w odcinku piersiowym – ponad 30 stopni skrzywienia, w lędzwiowym 27 stopni. Wystarczyło, że poniosłam ciężką siatkę z zakupami i ogromny ból kręgosłupa utrzymywał się przez ponad tydzień. Teraz unikam dzwigania czegokolwiek i biorę tabletki przeciwbólowe aby normalnie fukcjonować.

Bardzo proszę o pomoc i radę, bo nie wiem co powinnam zrobić. Chciałabym załóżyć rodzinę i czy ciąża będzie dla mnie problemem? Czy operacja kręgosłupa może mi pomóc?

Przyznam szczerze, że bardzo poważnie podchodzę do decyzji o poddaniu się operacji. W mojej pracy często podnoszę ciężkie pudełka. Często po pracy nie mogę spać na łóżku i muszę spać na podłodze. Jest dla mnie problemem wyjście po schodach. Mam nagły ból pomiędzy żebrami po prawej stronie, tak jakby ktoś wbijał mi nóż pomiędzy żebra. Dzieje się tak gdy na przykład szybko wstanę z krzesła, lub po prostu spaceruję. Niestety teraz ten ból pojawia się nawet gdy siedzę. Staram się żyć z tym bólem, ale myślę, że ciąża mogłaby to jeszcze pogorszyć. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Joanna

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani Joanno,

w przypadku skoliozy pogłębionej należy zmienić tryb życia, w tym unikać prac znacznie obciążających kręgosłup.
Jeśli chodzi o ciążę – praktycznie zawsze ten wyjątkowy stan wpływa na kręgosłup i po porodzie dolegliwości bólowe mogą się pogorszyć. Proszę o zgłoszenie się do neurochirurga lub spondyloortopedy, celem przeprowadzenia badania fizycznego oraz dokładnej oceny stanu Pani kręgosłupa. Wtedy też możliwa będzie ocena, czy ewentualna operacja poprawi Pani komfort życia.

Z wyrazami szacunku,
lek.med. Hubert Laprus

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.