Obrąbek stawowy barku

Answered
0
0

Dzień dobry,

 

14 miesięcy temu miałam naprawiany artroskopowo obrąbek stawowy barku. Założono mi kotwice jugger knott. Problem polega na tym, że mam dodatkowo zapalenie torebki stawowej od dłuższego czasu. Podczas kontrolnego rezonansu lekarz zaznaczył, iż obrabek jest nadal podwyższonego sygnału a reszta jak w poprzednim rezonansie.(uszk.ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego i podwyższony sygnał więzadeł obrąbkowo kamiennego środkowego) Pytanie co może wpływać na to że obrabek ciągle jest podwyższonego sygnału? . Podczas rehabilitacji spadła ruchomości w zgieciu ze 100 stopni na 70, w takim razie skąd taki spadek ruchomości?

Dziękuję za odpowiedź

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry

Wg opisu dolegliwości wszystko wskazuje na to, że rozwija się u Pana/Pani obkurczające zapalenie torebki stawowej najpewniej na tle uszkodzenia sc m nadgrzebieniowego lub przebytego urazu. Charakterystycznym objawem tego zapalenia jest stopniowo zmniejszający się zakres ruchomości wtórny do pogrubienia torebki stawowej.

Leczenie tej choroby wymaga zrozumienia jej przyczyn oraz postępowania wg zaleceń lekarskich. Niestety nie da się potwierdzić moich przypuszczeń bez wizyty ortopedycznej i dokładnego badania.

z poważaniem

lek. med. Laprus Hubert

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.