Narty złamanie nasady bliższej piszczeli

Answered
0
0

Witam, mam 27 lat

1 lutego złamałem nogę jeżdżąc na nartach

Rozpoznanie po RTG to: złamanie nasady bliższej piszczeli, złamanie brzezne kłykcia bocznego kości piszczelowej lewej

Rozszerzenie po TK: szczelina kłykcia bocznego kości piszczelowej lewej przechodząca przez powierzchnie stawową kości piszczelowej, bez przemieszczeń z oderwaniem niewielkiego 5x6mm fragmentu kostnego. Obecność płynu zakrzepkowo. Szerokość szpary stawu kolanowego i piszczelowo strzałkowego zachowane.

 

Po badaniach noga z racji braku przemieszczenia wylądowała w szynie, ból naciągniętych więzadeł minął prawie całkowicie po czterech dniach. Po tygodniu wizyta kontrolna u ortopedy gdzie ortopedzie nie został przekazany opis po TK( po prostu przy odbiorze wywiadu z SOR i zdjęć zapomniano mi go przekazać, więc nie wiedziałem że wgl. takowy jest do odebrania). Ortopeda rozciął bandaże sprawdził kolano i nogę ogólnie, kolano nie bolało przy jego uciskaniu z tym że czuję czasami w nim kłucie. Kolejna wizyta za tydzień i wtedy ortopeda otrzyma brakujące TK, bez tego nie mógł mi pozwolić na użycie ortezy. Mam też obawy o te oderwanie fragmentu kostnego, nie wiem czy czekać cały tydzień na kolejną wizytę czy zająć się tym od razu, ponieważ wychodzi na to, że mimo otrzymanych dwóch płytek ze zdjęciami ortopeda o tym nie wiedział.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Pana obawy mogą być słuszne. Należy wnikliwie zbadać po raz kolejny kolano, w tym przede wszystkim jego stabilność. Konieczne może być także poszerzenie diagnostyki o badanie rezonansem magnetycznym, z uwagi na to ,że tego typu złamania- drobnego fragmentu kłykcia bocznego piszczeli- tzw . złamania awulsyjne Segonda często towarzyszą uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego co wymaga już leczenia operacyjnego. Bezwzględnie więc powinien Pan znaleźć się pod opieką specjalisty ortopedy. Biorąc pod uwagę fakt upływu czasu od zdarzenia uważam ,że kolejna konsultacja może mieć miejsce w ciągu najbliższych 7-10 dni.

Z poważaniem lek. med. Dajewski Zbigniew

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.