MR barku

Answered
0
0

witam. Co może oznaczać poniższe MR barku,jak będzie wyglądało ewentualne leczenie. Czy pękniecie obrabka zawsze trzeba operować artoskopowo czy jest szansa że leczeniem sam się zrośnie? Dolegliwości bolowe utrzymują się od 6 miesięcy,podczas spania na tym boku,ale nie jest to jakiś mocny ból. Czy można uprawiać sport? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wyrostek barkowy typu II. Nieznaczny obrzek torebki stawowej ACI z towarzyszacymi zmianami obrzekowymi szpiku przylegych

czesci obojczyka i wyrostka barkowego lopatki, w pierwszej kolejnosci o urazowym lub przeciazeniowym charakterze, do roznicowania ze zmianami zapalnym, co jednak ze względu na brak wysieku w jamie stawowej ACI wydaje sie być mniej prawdopodobne Nieregularne pęknięcie obrabka gornego, tylnego i tylno-gornego, bez istotnych przemieszczen z jego umiarkowana, Śluzowata degeneracja i prawdopodobnie wtórnym, nieregularnego ksztaltu, kilkuzachylkowym ganglionem przyobrabkowym, skierowanym pod i do przodu od brzusca miesnia podlopatkowego, w kierunku dołu pachowego, wielkosci okolo 3.5 APX 1.6 TR cm, taczacym se najpewniej z obrąbkiem stawowym waskim kanalem (do ewentualnej weryfikacji w badaniu MR) po dozylnym podaniu srodka kontrastowego

Nie wykazano istotnego zwezenia przestrzeni podbarkowej. Nieznaczna tendinopatia sciegna miesnia nad i podgrzebieniowego, z podwyzszeniem ich sygnalu bez peknięc. Zachowane sciegna mięsnia podlopatkowego, bez pekniec.

LHBT o zachowanym przebiegu,z cechami nieznacznej tendinopati w częsci srodstawowej ustawienie glowy kosci ramiennej względem wydrażenia stawowego prawidłowe. Prawidlowy sygnal miesni obreczy barkowej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowny Panie Rafale,
nigdy nie operujemy samego opisu rezonansu, tylko pacjenta z jego dolegliwościami. Zakres operacji może zostać określony po zebraniu wywiadu, określeniu dolegliwości i zbadaniu pacjenta. Poza tym opieramy się bardziej na obrazie MR niż na opisie.
Jeżeli ból trwa od pół roku, niewykluczona będzie konieczność leczenia operacyjnego.
Jeśli chodzi o sport, dozwolona jest aktywność w zakresie bezbolesnym.

Z wyrazami szacunku,
lek. med. Wojciech Solecki

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.