MR barku

Answered
0
0
  1. Witam. Co wynika z tego opisu MR barku i jak wygląda ewentualne leczenie

wyrostek barkowy typu ii. Nieznaczny obrzek torebki stawowej AC z towarzyszącymi zmianami obrzekowymi szpiku przyległych

cze obojczyka wyrostka barkowego lopatki, w pierwszej kolejnosci o urazowym lub przeciazeniowym charakterze do roznicowania ze zmianami zapalnym, co jednak ze wzgledu na brak wysieku w jamle stawowej AC wydaje sie być mniej prawdopodobne Nieregularne pękniecie obrabka gornego, tylnego i tylno-gornego, bez istotnych przemieszczen z jego umiarkowana, Sturowata degeneracja i prawdopodobnie wtórnym, nieregularnego ksztaltu, kilkuzachyikowym ganglionem przyobrabkowym, skierowanym pod i do przodu od brzusca mięsnia podlopatkowego, w kierunku dolu pachowego, wielkosci okolo 3.5 AP 16 TR cm, taczacym się najpewniej z abratikiem stawowym waskim katem (do ewentualnej werytikacji w badaniu MR) po dazy innym podaniu srodka kontrastowego.

Nie wykazano istotnego zwęzenia przestrzeni podbarkowej. Nieznaczna tendinopatia sciegna miesnia nad i podgrzebieniowego, z podwyższeniem ch sygnatu bez pekniec. Zachowane sciegna mięsnia podiopatkowego, bez pekniet.

LHBT o zachowanym przebiegu, z cechami nieznacznej tondinopatiw w czesci srodstawowej Ustawienie glowy kosci ramiennej względem wydrążenia stawowego prawidłowe Prawidłowy syunat men obreczy barkowej.

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowny panie Rafale,

Opis mało zrozumiały (prawdopodobnie błędy kopiowania).

Niemniej jednak opis wskazuje na zmiany przeciążeniowo- zapalne stawu barkowo-obojczykowego, które często bywają bezobjawowe, a także patologię przedniego obrąbka stawowego. I tu postępowanie zależy od historii choroby (urazy, uprawiane sporty itp.) oraz od dolegliwości pacjenta. Leczenie może być rehabilitacyjne lub operacyjne.

Zapraszam na konsultację.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Adrian Błasiak

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.