Hałaśliwe i kłopotliwe kolano

Answered
0
0

Dzień dobry,

Mam taki problem, kilka lat temu podczas upadku uderzyłam kolanami o asfalt.  Miałam szczęście, ponieważ mimo krwiaków utrzymujących się ok 24 dni nic więcej się nie stało. Tak moje kolana sobie kilka lat czasem strzelały, ale to mnie nie niepokoiło.  W tamtym roku w październiku przewróciłam się, i znowu uderzyłam kolanem o asfalt. Od tego czasu, prawe kolano coraz bardziej strzelało.  Zauważyłam, że przy wstawaniu czuje takie nieprzyjemne chrupniecie/strzelanie? Wywołujące ból.  Po chwili ból przechodzi, ale coraz częściej przy kucaniu i wstawaniu mam wrażenie jakby łąkotka miała się przemieścić.  Prócz tego nie odczuwam innych dolegliwości, czasem mam problem by wyjść po schodach z powodu bólu w kolanie. Nie odczuwam żeby kolano uciekało.  Kolano nie jest również  rozpalone ani nie ma opuchlizny.  Mimo to dość niechętnie wstaje utrzymując ciężar na obu kolanach- coraz częściej przenoszę go na lewą noge.  Proszę o radę co powinnam zrobić by polepszyć stan swojego kolana ? Staram się w miarę możliwości być aktywna, jazda na rowerze pomaga jedynie na max 2-3 dni.. . Z uwagi na fakt, że lekarz pierwszego kontaktu nie potrafił odpowiedzieć na jedno pytanie, proszę o odpowiedź  🙂

Prawdopodobnie mam nowotwór (Nie posiadam jeszcze wyników badań więc nie wiem o jakim charakterze on jest)  Czy mógłby wpływać na mój układ kostny(problemy ortopedyczne)?

 

Dziękuję bardzo

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Aby polepszyć stan kolana najpierw koniecznie trzeba dowiedzieć się co jest przyczyną dolegliwości, czyli uzyskać diagnozę.

Do tego niezbędne będzie badanie fizykalne w gabinecie + razie konieczność MRI. Pani opis wskazuje na prawdopodobne uszkodzenie łąkotki do weryfikacji z uszkodzeniem chrząstki w stawie rzepkowo-udowym.

Tak, choroba nowotworowa może zdecydowanie wpływać na układ kostny, w zależności od rodzaju nowotworu, stopnia złośliwości w różny sposób.

z poważaniem

lek.med. Podsiadło Mikołaj

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.