Dobór ortezy po urazie stawu skokowego

Answered
0
0

Mam pytanie do ortopedy bądź fizjoterapeuty. W przypadku urazu więzadeł stawu skokowego, który wymaga unieruchomienia stawu, czy konieczny jest gips lub orteza sztywna typu walker? Proszę wziąć pod uwagę, że pacjent (dorosły) na całkowity czas rekonwalescencji przebywać będzie wyłącznie w domu, bez potrzeby wychodzenia lub pracy. Czy w tym wypadku można wziąć pod uwagę nieco mniejszą ortezę, np. usztywnianą z gorsetowym wiązaniem, czy też absolutnie konieczna jest orteza sztywna?

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Szanowny(a) Panie/Pani,

Podany przez Pana/Panią opis warunków rekonwalescencji nasuwa możliwość zastosowania stabilizatora/ortezy sztywnej jako alternatywy dla opatrunku gipsowego; również stanowiąc rodzaj zabezpieczenia kontuzji/unieruchomienia stawu.

Proszę pamiętać, iż wyczerpującą odpowiedź na postawione przez Pana/Panią pytanie może udzielić jedynie specjalista ortopeda po dokładnym badaniu ortopedycznym. Lekarz specjalista podejmie wówczas decyzję o adekwatnym do urazu i jego rokowania sposobie zabezpieczenia kontuzjowanego stawu.

Wskazana jest więc konsultacja u lekarza ortopedy bądź konsultacja u specjalisty rehabilitacji.

Z wyrazami szacunku,

Redaktor Kamila

zespół iOrtopedia.pl

  • Guest odpowiedział 4 lata temu
  • ostatnio edytowany 4 lata temu
Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.