Długotrwałe problemy po skręceniu stawu skokowego

Answered
0
0

Witam, bardzo proszę o porade. W lutym 2019 skrecilam staw skokowy nodze prawej, niestety  mój problem został zbagatelizowany na SOR odmówiono mi nawet przeswietlenia.Usztywnialam noge sama, bol nie znikał…kilka miesięcy później na jesieni ponownie poznałam urazu tego samego stawu. Proszę usilnie o pomoc , chodzę  na rehabilitację ale bol mnie mija…czy ktoś z Państwa jest w stanie pomóc mi odzyskać sprawność?poniżej  wycinek opisu RMI.Wkleilam tylko fragmenty, gdzie jest coś nie tak a dużo tego…czy jest taka mozliwosc ze coś „nie tak się zroslo”?dodam że boli mnie.rowniez kolano.i biodro w tej samej nodze.Czy w moim przypadku jakąś operacja/zabieg może pomóc? Dodam że byłam już u specjalisty chirurga i ortopedy, niestety nie byli w stanie mi pomóc, zalecali jedynie rehabilitacje.

RMI Zmiany obrzękowe w zakresie warstwy głębokiej i powierzchownej bez cech obrzęku kostnego w okolicy przyczepow czy cech zapalenia. Przerost błony maziowej w okolicy więzadła puszczykowo piętrowego. PTT piszczelowe tylne poszerzone jak w obrzęku bez cech ubytku szerokości włókien (przerwania) nasilenie zmian wstwcznuch I obrzęku w okolicy przyczepie łókowatego. Po za tym obraz zmian obrzędowych wiązek klinowatych ścięgna. W przedziale tylnym obraz zmian obrzędowych struktur przedziału tylnego stawu skokowego. Nie stwierdzono cech przerostu guzkow kości skokowej bez obrazu zmian obrzędowych PTFL oraz więzadła miedzyklstnego. W przedziale przednim cechy poszerzenia torebki stawu z obrazem przerostu błony maziowej w przedziale przednim zwraca uwagę obecność zmian obrzękowych więzadła skokowo piętowego oraz tricków ścięgien prostownikow cechy przeciążenia bez zmian pourazowych .Obraz zmian obrzędowych w zakresie troczków ścięgien prostownikow w łączności ze ze zmianami w zakresie torebki stawu w części przednio-bocznej. Zmiany pourazowe aparatu wiazadlowego w  przedziale bocznym ( z nasileniem zmian w przedziale przednim- nasilenie zmian w topografii ATFL)oraz torebki stawu – cechy załączonego (blizna) większości strzałkowo piszczelowego.Obraz zmian obrzędowych PTT bez cech przerwania ciągłości. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie skokowym z cechami przerostu błony maziowej w przedziale przednim oraz tylnym jako przeciążenie. Obraz zachowanego wiezozrostu strzałkowo piszczelowego poszerzony niejendorodny jak na tle przebudowy bliznowatej zmiany w zakresie części brzusznej .Obraz zmian pourazowych w zakresie więzadeł przedziału bocznego . W topografii ATFL oraz CFL obraz poszerzonej niejednorodnej tkanki – cechy uszkodzenia więzadeł z uwagi na odległość konfiguracja sugeruje przebyte uszkodzenie 1 stopnia..Zmiany jak po przebytym urazie supinacyjnym.Obraz zmian obrzękowych PTFL.Obraz zmian pourazowych torebki stawowej w zakresie przedziału bocznego i przednio bocznego-torebka jest niejednorodna poszerzona zmieniona obrzekowo( z cechami przebudowy bliznowatej)przerostem błony maziowej w przyleganiu. Nie stwierdzono cech penetracji błony w obszar przestrzeni stawu (miedzykostnej) prawidłowa ilość płynu w pochewce ścięgien mięśni strzalkowych ścięgna są zachowane o prawidłowej lokalizacji w kanale kostki bocznej

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani Beato,

staw skokowy musi być dokładnie zbadany przez ortopedę przed podjęciem decyzji o dalszym leczeniu. Sam opis MRI nie wystarczy do podjęcia decyzji o operacji. Przedstawiony tutaj opis nie wnosi przesłanek kwalifikujących do leczenia operacyjnego – opisywane (swoją drogą dosyć chaotycznie) zmiany przeciążeniowe, obrzękowe nie są wskazaniem do leczenia operacyjnego.

Z wyrazami szacunku,
lek.med. Rafał Ring

 

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.