Czy trzeba operować

Answered
0
0

Duże nagromadzenie wewnątrzstawowe zawierające kilka dużych oddzielonych wydzielin przyśrodkowych od rzepki.
Duży obrzęk tkanek miękkich obok MCL i przedniej torebki środkowej.
Żadnej torbieli Bakera.
Następuje po bocznym zwichnięciu rzepki z pęknięciem MPFL i aparatu torebki przedniej środkowej. Obrzęk szpiku kostnego ze zmianami kontuzji przyśrodkowej rzepki ze zmianami chrząstkowymi. Pęknięcia centralnie w rzepce chrząstki stawowej. Patella Wiberg typ 2-3. Duży obrzęk szpiku kostnego z przednimi mikrozłamaniami kłykcia bocznego kości udowej. Rzepka Wiberga typ 2–3. Kręgosłup zdominowany przez długą boczną fasetkę stawu, nieprawidłowy kąt bruzdy 152 stopnie.
Pęknięcie do przodu w MCL przy przejściu do torebki stawu przedniego z dużym obrzękiem tkanek miękkich. LCL niepozorny.
Dobrze zachowane stany stawowe w przyśrodkowych i bocznych jamach stawowych z nienaruszoną chrząstką stawową i normalnie wyglądającymi łąkotkami.
Naturalnie rozciągające się więzadła krzyżowe i poboczne.
Dobrze zachowane stany w bliższych stawach piszczelowo-strzałkowych.
Zachowane przywiązanie mięśnia podkolanowego.

Wniosek:
Duże nagromadzenie wewnątrzstawowe zawierające kilka dużych oddzielonych wydzielin przyśrodkowych od rzepki – po obs. Złamania oderwania – sugeruje supl. RTG lub tomografia komputerowa siana. staw kolanowy.
Dysplazja rzepki i bloczka.
Duży obrzęk tkanek miękkich obok MCL i przedniej torebki środkowej.
Następnie następuje zwichnięcie bocznej rzepki z obrzękiem szpiku kostnego przyśrodkowo rzepki i bocznie w kości udowej z uszkodzeniem chrząstki stawowej przyśrodkowo i centralnie rzepki, pęknięcie MPFL i torebki przedniej przyśrodkowej oraz przed MCL.
Nienaruszone więzadła krzyżowe.

Zdarzenie miało miejce za granicą dlatego tłumaczenie z googla translatora. Opuchlizna zanikła kolano raczej już nie boli jedynie co jest minimalnie niestabilne przy zginaniu stawu tak jakby mieśnie nie blokowały jego w pozycji na wprost. dzięki za odpowiedź pozdrawiam Robert

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowny Panie Robercie,

wygląda na to, że doszło do uszkodzenia stabilizatorów rzepki i może się ona zwichnąć. Trzeba to dokładnie zbadać, by ocenić konieczność operacji, wiec najpierw zapraszam na badanie, a potem odpowiem, czy trzeba operować.

Z wyrazami szacunku,
lek.med. Hubert Laprus

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.