Czy to jest skręcenie stawu skokowego?

Answered
0
0

Witam, Wczoraj (poniedziałek-06.07.20)  wyszłam na zakupy i w jednym miejscu chodznik był krzywy jedna kostks wyżej druga niżej w chodniku.I w pewnym momencie staw skokowy prawy wykrzywił (wykręcił) się do środka na tym krzywym chodniku.Od razu ból i chwilowa blokada kostki ale po jakimś czasie ból przeszedł więc uznałam że nic się nie stało.Gdy wróciłam do domu ból wrócił i się zwiększył i staw skokowy tak spuchnął i jest dwa razy większy od lewego.Nie przykładałam lodu,a noga spuchła wieczorem.Czy to jest skręcenie stawu skokowego?Co mogę z tym zrobić,w ta srode mam wizyte u ortopedy (wizyta 08.07.20) wiec na sor juz sie nie oplaca isc?Czym obkładać smarować by ból i opuchlizna zeszła i usztywnić czymś nogę?Czy to jest poważne uszkodzenie?Dziekuję

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani Lidio,

koniecznie należało się zgłosić pilnie na wizytę w poradni, co Pani już uczyniła. Zapewne wykonano RTG, by wykluczyć złamania.

W opisanym przez Panią przypadku,w czasie oczekiwania na konsultację, należy stosować zimne okłady rano i wieczorem, unikać obciążania stopy i trzymać ją wyżej. Miejscowo maść żywokostowa lub traumon żel, opaska uciskowa lub krótka orteza usztywniająca staw skokowy.

Z wyrazami szacunku,
lek. med. Mikołaj Podsiadło

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.