Czy konieczna będzie operacja?

Answered
0
0

Witam, mam pytanie. Otrzymałem wyniki badania MR stawu kolanowego prawego. Niestety nie jestem w stanie sobie opisać dokładnie mojego położenia co dalej z kolanem. Prosił bym o wyjaśnienie odnośnie tego badania i czy będzie konieczna jakaś operacja (gdy będzie konieczna muszę znaleść bardzo dobrego lekarza). (I czy kiedykolwiek jeszcze zagram w piłkę nożną, jest to dla mnie ważne. Lat 24. Niżej zamieszczam wniosek.

Wniosek : Cechy obrzęku więzadła krzyżowego przedniego z naderwaniem. Pozioma szczelina pęknięcia w rogu tylnym i trzonie łąkotki przyśrodkowej. Podwichnięcie boczne łąkotki bocznej. Przy przyczepie piszczelowym więzadła krzyżowego tylnego ganglion wielkości 10mm.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Taki obraz MR może odpowiadać uszkodzeniu całkowitemu lub częściowemu. Decyduje o tym stabilność przednia kolana badana odpowiednim urządzeniem przez ortopedę. U osób nie uprawiających sportu można pokusić się o leczenie zachowawcze i późniejszą ocenę kolana. W przypadku osób uprawiających sport zaleca się lecenie operacyjne (np. internal bracing) po dokładnej ocenie kolana przez ortopedę specjalizującego się w naprawie więzadeł. Uszkodzenie łąkotki także prawdopodobnie będzie wymagało naprawienia, aczkolwiek nie da się tego dokładnie określić ponieważ nie jest opisany stopień uszkodzenia łąkotki.

z poważaniem

lek. med. Puszkarz Mariusz

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.