Chrupnięcie, skręcenie kostka

Answered
0
0

Witam. Mam 24 lata i duża nadwagę. W dniu wczorajszym przy pracach w ogrodzie schodząc z podestu stopa przekrzywiła się i całym ciężarem ciała naparlam wycinajac ja. Usłyszałam głośne chrupnięcie i nagly tepy ból. Od razu zdjęłam buty i skarpetkę. Potężny ból trzymal jakieś 15 min, po czym łagodniał i stał się snosny w pozycji siedzącej. Kostka nie zsiniala, lekko spuchła bez większej różnicy wizualnej. Jednak przy próbie stania na tej nodze ból nie pozwalał na ten ruch. Minęła godzina. Jedyna pozycja w której mogłam użyć nogi jako podpory do hustychania to jakby wygięta delikatnie do zewnątrz. Bolało i mrowilo na zmianę, jednak wizualnie nic więcej się nie działo. Po kilku godzinach niestety ale jest gorzej w tym momencie nie czuje bólu po zewnętrznej stronie kostki a od wewnątrz jakby od środka i częściowo przód. Boli nawet przy spoczynku. Przy próbie stania czuć jakby blokadę wewnątrz i ostry ból… nie mogę jakby podciągnąć stopy do góry przy ruchu w kostce góra dol. Jest to niemożliwe, potęguje tylko ból. 

MMiałam już skręcona ta kostkę i naderwane sciegno Achillesa, jednak tak dużego bólu nie czułam na pewno, przy tamtym urazie byłam w stanie zrobić zakupy nie orientując się że coś nie stało, po paru godzinach mocno spuchła i przybrała krwiaka.

 

Zastanawia mnie czy jest taka możliwość aby wystąpiło tam coś poważnego bez widocznych zmian w wyglądzie kończyny?

Nasi ortopedzi niestety są znani w Polsce z lekceważącego stosunku i boję się że w imię zasady nie widać to nie ma, nie zaproponują żadnych badań i pomocy.  A jednak w związku z tym chrupnięciem, ostrym bólem i uczuciem blokady boję się aby nie napychać sobie biedy nie idąc do lekarza.

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Jeśli RTG nie wykazało złamań i innych uszkodzeń należy stopę odciążyć przez 2 tygodnie i ponownie ocenić jej stan i stabilność,

z poważaniem

lek. med. Solecki Wojciech

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.