Ból wewnętrznej strony stopy

Answered
0
0

Witam. Od tygodnia zmagam się z bólem obu stóp. Początkowo bolała mnie cała tylna część stóp (tył podeszwy, pięta, oraz od wewnętrznej kostki w kierunku pięty). Ból promieniował na nogi mniej więcej do wysokości kolan. Po rozchodzeniu ból ustawał bądź przestawał być mocno wyczuwalny. Najgorszy był moment wstawania po dłuższym siedzeniu bądź prowadzeniu samochodu. Mam lekko spuchniętą powierzchnię pod kostką, pod skórą wyczuwalne twardsze tkanki (podejrzewam jakieś ścięgno).

Od kilku dni moczę w ciepłej wodzie, rozmasowuję część pod kostką i stosuję ściągacz do stopy. Bóle podeszwy oraz nóg ustały jednak pod kostką nadal znajduje się spuchnięta strefa oraz ból od kostki w kierunku pięty. Proszę o poradę jakie czynności mógłbym podjąć w domu. Chciałbym uniknąć wizyty w szpitalu ze względu na panującą pandemię.

https://tinypic.pl/3mttp8khpd59

https://tinypic.pl/0qqdmkyjprvh

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Ból w tylnej części stopy zwłaszcza pięty może być problemem przeciążeniowym, jeśli trwa dłużej może przejść w proces przewlekły np. może wystąpić tzw entezopatia często w okolicy pięty (popularnie tzw ostrogi piętowe) ważne jest odpowiednio dobrane obuwie oraz wkładki, stóp nie należy przeciążać. W przypadku braku poprawy będzie jednak potrzebna wizyta u lekarza i diagnostyka,

z poważaniem

lek. med. Ring Rafał

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.