Ból w okolicy przyśrodkowego przyczepu achillesa

Answered
0
0

Dzień dobry,

od ok. 1.5 roku próbuje wyleczyć ból w okolicy przyśrodkowego przyczepu achillesa. Byłam już na konsultacjach u wielu ortopedów, miałam podawany kwas hialuronowy, osocze, terapię falą uderzeniową, 3 miesiące ćwiczyłam pod okiem fizjoterapeutów, gdzie miałam wykonywane wiele zabiegów. Stan na pewno jest lepszy niż 1.5 roku temu, bez aktywności fizycznej właściwie nie mam dolegliwości, ale każdy większy wysiłek fizyczny wciąż kończy się bólem. Na podstawie RTG, USG i RM stwierdzono pewną deformację kości piętowej, która może predysponować do bólu achillesa (tarcia achillesa o kość piętową przy zgięciu podeszwowym stopy), ale lekarze twierdzą, że mieści się ona w granicach fizjologicznych. Stanowisko jednych lekarzy jest takie, że ze względu na niepowodzenie leczenia zachowawczego powinno wykonać się zabieg artroskopowy redukcji kości piętowej. Inni ortopedzi twierdzą z kolei, że dopiero po takim zabiegu rozpoczną się prawdziwe problemy z bólem w tej okolicy, odrastaniem kości i że zdecydowanie odradzają mi jakąkolwiek interwencję chirurgiczną.

Czy mogą Państwo poradzić mi, których specjalistów powinnam w tej sytuacji słuchać. I czy mają Państwo doświadczenie w leczeniu podobnych dolegliwości?

Pozdrawiam

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam serdecznie

Po analizie opisu sugerujemy terapię igłową pod kontrola USG z fizjoterapią. W ostateczności proszę rozważyć interwencję chirurgiczną.

z poważaniem

dr n. med. Sadlik Bogusław

 

 

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.