Ból kręgosłupa

Answered
0
0

Witam , od pół roku prześladuje mnie bolący kręgosłup w lewej dolnej granicy . Parę lat temu miałam usunięcie łąkotki a potem rekonstrukcję ACL i od tego czasu pobolewało mnie lewe kolano na zmiany pogody , czasem miałam kilkutygodniowe nieustanne bóle przy poruszaniu się.Te bóle pochodzą od tego kolana , kiedy nim poruszam i w nocy także . Żadne leki nie pomagają na dłużej ani żadne zastrzyki . Lekarze przepisywali mi różne leki ale nie pomagają na dłuższą metę , bez nich nie mogę spać w nocy. W badaniach wyszły mi  : płytka lewoboczna skolioza lędźwiowa,drobne zaostrzenia przednio-bocznych krawędzi kręgów lędźwiowych i  dyskopatyczne zwężenie przestrzeni m-kręgowej l5-S1 , przy wizycie u neurologa wyszło mi że te bóle wszystkie pochodzą od tej nogi , we wrześniu mam fizjoterapię a teraz mam ćwiczenia ale nie pomaga mi to nic . Co mam zrobić??

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

Staw kolanowy wymaga kontrolnego badania RTG oraz badania klinicznego. W Pani przypadku fizykoterapia powinna zostać ukierunkowana na staw kolanowy oraz kręgosłup lędźwiowy.

Źródłem opisywanych przez Panią, odczuwalnych dolegliwości bólowych jest kręgosłup – tj.: ból promieniujący przez pośladek w dół kończyny; nierzadko nawet do okolicy stopy.

W sytuacji braku pożądanych rezultatów po wdrożeniu fizjoterapii, wskazana jest ponowna konsultacja u specjalisty ortopedy.

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Jerzy Podżorski

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.