ból kolana, koślawość i przeprost

Answered
0
0

Mam 17 lat. Mam lekko koślawe kolana i przeprost. Od dłuższego czasu łapią mnie lekkie bóle kolan, ale nie przejmowałam się tym ponieważ słyszałam że to normalne przy przeproście. Ostatnio obudził mnie w nocy bardzo silny, tępy ból, trwało to około 2h. Od miesiąca biegam (ok 5km wolnym tępem, pare razy w tygodniu), Kiedyś biegałam więcej bo po 10km, szybciej i częściej mimo to nie miałam żadnych dolegliwości, jednak teraz kolana lekko bolą mnie podczas treningu. Tańcze także w ludowym zespole gdzie na rozgrzewce ćwiczymy taniec klasyczny.

Czy powinnam zaprzestać treningów, albo tańca? Czy taki ból może oznaczać poważne schorzenia? Czy mogę przeciwdziałać temu bólowi?

Najlepsza odpowiedź
0
0

Szanowna Pani,

Przeprost stawu kolanowego związany jest z jego niestabilnością na skutek nieprawidłowej pracy więzadeł – najczęściej w rezultacie uszkodzenia ich struktury. Uszkodzenie takie może mieć miejsce w trakcie intensywnego uprawiania sportów kontaktowych bądź na skutek gwałtownych ruchów kończyną dolną, co może mieć miejsce, np.: w tańcu.

Pojawiający się ból może sugerować progres urazu stawu kolanowego. W związku z opisywanymi przez Panią dolegliwościami wskazane jest zaprzestanie intensywnych treningów oraz ograniczenie nadmiernego obciążania stawu kolanowego. Proszę również rozważyć konsultację u specjalisty ortopedy, który analizując Pani przypadek z całą pewnością dobierze adekwatną metodę leczenia.

Pozdrawiam ciepło,

Redaktor Kamila

zespół iORTOPEDIA.pl

  • Guest odpowiedział 4 lata temu
  • ostatnio edytowany 4 lata temu
Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Potwierdzam wypowiedź Pani Redaktor.

Dolegliwości, które Pani opisuje mogą mieć wiele przyczyn – w tym mogą być związane z budową i kształtem kończyn czy rodzajem uprawianego sportu. Dokładne badanie ortopedyczne oraz ewentualne badania dodatkowe, takie jak RTG i USG stawu kolanowego, w znacznym stopniu rozwieją te wątpliwości.

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Adrian Błasiak

Znaleziono 2 wyniki
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.