Ból kolana

Answered
0
0

Dzień dobry
Odebrałam wyniki rezonansu kolana, cytuję opis: „Róg przednim ML o nieco zmniejszonej objętości, podwyższony sygnał trzonu łąkotki, ekstruzja trzonu. Przy górnej powierzchni trzonu widoczna niewielka dodatkowa struktura, podejrzenie uszkodzenia rogu przedniego z przełożeniem fragmentu.
Zmiany chondromalacyjne III stopnia w przedziale bocznym.
Wysięk wzdłuż mięśnia podkolanowego.
Wysięk w kaletce brzuchato-półbłoniastej, obrzęk tkanek wzdłuż gęsiej stopy przyśrodkowej.”
Ponieważ nie mam teraz możliwości wizyty u ortopedy, proszę o odpowiedź jak sobie radzić z bólem przy chodzeniu, czy pomocne byłyby jakieś ćwiczenia, może okłady, jeśli tak to jakie, jeśli leki to jakie (uczulona jestem na NLPZ). Dodam, że dolegliwości mam od maja 2019 kiedy to doznałam urazu kolana i od pewnego czasu dolegliwości mocno przybrały na sile.

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Droga Pani. Zdecydowanie podkreślam ,że sposób leczenia zależy od objawów klinicznych , rodzaju dolegliwości , a nie tylko od wyniku badania rezonansu magnetycznego! Przedstawiany przez Panią obraz MRI  sugeruje uszkodzenie łąkotki bocznej , które może wymagać leczenia operacyjnego- artroskopii kolana. Progresja dolegliwości niestety może świadczyć o blokowaniu stawu, co wymagałoby szybszej interwencji aby nie pogłębiać już istniejącego uszkodzenia. Niestety w tej sytuacji należałoby ograniczyć chodzenie do niezbędnego minimum, stosować okłady z lodu na kolano w razie bólu i obrzęku stawu, doraźnie przyjmować leki przeciwbólowe ( APAP, Pyralgin). Niestety takie postępowanie nie wyleczy przyczyny dolegliwości a jedynie złagodzi objawy. Niezbędna jest więc tutaj w miarę szybka ocena ortopedyczna aby podjąć optymalne leczenie przyczyny choroby.

Z poważaniem

lek. med. Zbigniew Dajewski

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.