Ból biodra

Answered
0
0

Krzysztof 35 lat Pilnie potrzebny ortopeda.

Od jakiegos czasu odzcówam ból w pachwinie więc zaczeło mnie to martwić po zrobieniu rtg wybrałem sie do ortopedy,stwierdzono klasyfikacje do endoprotezy postanowiłem iśc do drugiego specjalisty zasugerował mi artroskopie biodra ,poszukałem trochę w internecie i znalazłem klinike w Poznaniu która sie w tym specjalizuje tam zrobiłem rezonanas po ogłedzinach ze zdjecia rtg lekarz stwierził ze jest juz za póżno na artroskopie pozostaje jedynie endoproteza.
W dniu wczorajszym otrzymałem opis rezonansu .
Staw biodrowy:
*Zachyłki jamy stawowej:Zachyłki w otoczeniu szyjki kości udowej oraz przy dolnym obwodzie stawu powiększone,grubościenne,
wuścielone regularną 2-3mm grubości warstwą obrzękniętej błony maziowej.Wzachyłku przy tylnym i tylno -dolnym obwodzie szyjki widoczne (4),obie kostne ciała wolne,największe 11mm.kolejne pojedyńcze 9mm średnicy widoczne w dolnym biegunie dołu panewki.Pochodzenie zmian najprawdopodobniej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej(tzw.myszkistawowe),mniej prawdopodobne w przebiegu chrzęstniakowatości maziówkowej.
*Powierzchnie stawowe:Wczesna postać zmian zwyrodnieniwych stawu biodrowego:chondropatia III st.na bocznej,obciążanej części powierzchni głowy oraz na korospendującej obwodowej części stropu panewki,wtórnie ze znacznym zwężeniem szczeliny stawu.W stropie panewki 9mm średnicy zwyrodnieniowa geoda wypełniona tkanką ziarninową.W otoczeniu przedniego i górnego obwodu głowy wydatny kołnierz osteofityczny, w części przednio-górnej lokalne wypłycający talię z wytworzeniem efektu krzywki.
Niewielkie ok.10mm średnicy ognisko chondropatii IIIst. widoczne równiez na tylnym obwodzie powierzchni głowy kości udowej.Tylna szczelina stawu dyskretnie zwężona.
*Kompleks obrąbkowo-torebkowy oraz wiązadło obłe głowy:
Podłużne,niepełnej grubościuszkodzenie przyczepu przednio-górnej części obrąbka na ok.15mm wycinku obwodu.Zmian okołoobrąbkowatych nie stwierdza się.
*Mięśnie obręczy biodrowej:
-Objęte polem obrazowania części mięśni,ich ścięgna ,przyczepy-prawidłowe.
-okoliczne kaletki niepowiększone.

Drodzy specjaliści w obecnej chwili jestem bezradny i zwracam się do was z zapytaniem czy jest jakas szansa na podleczenie tego stawu czy tez jestem skazany w wieku 35 lat na implant. Szukam dobrego specjalisty oraz kliniki która by się tym problemem zajęła.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

z opisu MRI wynika jednoznacznie, że u Pana wskazana jest endoprotezoplastyka.

Artroskopia z usunięciem ciał wolnych pozwolić może jedynie na odroczenie tego zabiegu, jednakże w mojej opinii jest on nieunikniony w przyszłości

Z poważaniem

lek.med. Błasiak Adrian

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.