Biodro

Answered
0
0
  • Witam. Mam pytanie odnośnie wyników badań z tk miednicy i scyntygrafii kości. Bad tk wykazało niewielką strefe lizy/ rozrzedzenie kości przy implantowane panewce st.biodrowego grubości do ok.5mm( w projekcji czolowej) bez ew.przemieszczenia panewki- podejrzenie obluzowania. Natomiast sc.kosci badaniu trójfazowym kości fazie pierwszej( naczyniowej)  i w fazie 2(miazszowej)   Nie stwierdza się wzmożonego gromadzenia znacznika wokol endoprotezy lewego stawu biodrowego co pozwala wykluczyć stan zapalny w fazie trzeciej później stwierdza się intensywny dość równomierny wychwyt MDP  wokół panewki endoprotezy lewego stawu biodrowego niewielkie ognisko gorące widoczne jest w dolnej części panewki uwagę zwraca także wzmożone gromadzenie znacznika w prawym stawie krzyżowo biodrowym podwyższone gromadzenie MDP widoczne jest także okolicy krętarza większego lewej kości udowej. Proszę doradzić co mam zrobić czy powinnam zgłosic się do swojego specjalisty czy to nic poważnego?
Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Uważam że powinna Pani wykonać jeszcze badania dodatkowe tj. CRP, OB i zgłosić się do ortopedy celem badania klinicznego.

Jeżeli nie ma objawów klinicznych obluzowania endoprotezy zaś wyniki laboratoryjne będą prawidłowe to wskazane jest wykonanie kontrolnego rtg za ok. 6 m-cy lub w razie pojawienia się dolegliwości.

z poważaniem

dr n.med. Podżorski Jerzy

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.