Bark prawy po zwichnięciu...

Answered
0
0

Witam.

W grudniu 2015 roku, miałam wypadek w wyniku którego doszło do zwichnięcia barku . W lutym rozpoczęłam rehabilitację która początkowo zdawała się przynosić małe rezultaty. Pech chciał , że bark stanął w miejscu . Były momenty , gdzie dosłownie po ćwiczeniach z fizjoterapeutą podnosiłam reke wyżej o np kilka cm a za 3 powtórką już nie. W związku z tym, wykonano mi rezonans z którego wyszło:
1:Dyskretnie wzmożona ilość płynu w stawie łopatkowo-ramiennym
2:Niewielkie uszkodzenie mięśnia nadgrzebieniowego
3:Obrabek stawowy z wyraźnym ubytkiem w części przedniej oraz objaw Hill-Sascha po przebytym zwichnięciu.
Nie bardzo wiem jak wyleczyć bark, gdyż spotykam się z opiniami że to tylko przykurcze mięśni lub iż trzeba zerwać zrosty. Jestem od lutego w trakcie rehabilitacji i bardzo marne efekty .Chodziłam również na zabiegi np prądy interferencyjne ale ból w barku czy mięśniach jest nie do zwalczenia. Praktycznie rotacji nie ma , występuje silny ból w łokciu jak i w barku.Czasem w nocy obudzi mnie ból, lub gdy śpie lekko na prawym boku.Dodam jeszcze,że doslownie na prawym boku nie moge się położyć ponieważ mam wrażenie jakby miał się zwichnąć do tego dochodzi bardzo silny ból.Mam oczywiście termin na artroskopie barku październik 2016…Jednak nikt nie gwarantuje poprawy a tym bardziej nie wiadomo czy uda sie przywrocic sprawność. Proszę o radę co jeszcze można zrobić i czy obrąbek stawowy może się zrosnąć? Dzieķuję i pozdrawiam.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Szanowna Pani Angeliko,

Przedstawiony przez Panią przypadek bezwzględnie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego.

Jednakże istotna kwestią jest sprawdzenie przez specjalistę ortopedę czy nie występuje u Pani tzw.: bark zamrożony (lac. capsulitis adhesiva). Schorzenie związane jest z obkurczającym zapaleniem torebki stawu ramiennego. Obkurczeniu torebki towarzyszy znaczne jej pogrubienie, którego rezultatem jest zmniejszenie objętości stawu ramienno-łopatkowego, a w konsekwencji – znaczne ograniczenie jego ruchomości. Stanem chorobowym mogą być objęte również ścięgna okolicy barku, kaletki maziowe, mięśnie, naczynia krwionośne i nerwy. Objawy odczuwane przez pacjenta w obu schorzeniach mogą być podobne.

Konfrontacja wyników MRI wraz badaniem w gabinecie ortopedycznym powinna rozwiać wszelkie wątpliwości związane z Pani przypadkiem.

Leczenie zachowawcze zdiagnozowanego u Pani uszkodzenia obrąbka stawu ramiennego niestety w większości przypadków jest nieskuteczne. Jak wspomniałem – potrzebne jest leczenie operacyjne, którego charakter zależny jest od typu uszkodzenia.

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Roman Wiącek

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.