Bark, kontuzja

Answered
0
0

Dzień dobry,

miło mi, że mogę się z Państwem skonsultować.

Krzysztof, 33 lata, 15 lat siatkówka amatorska + siłownia.W ostatnim roku aktywność na poziomie 2-3 treningi w tygodniu + jeden turniej całodzienny miesięcznie.

2 mce temu zaczął mnie boleć po treningu bark prawy. Nie było żadnej  kontuzji, upadku itp.
Wydawało mi się że to po prostu przetrenowanie. Ale 3 tyg temu podczas turnieju ręka odmówiła posłuszeństwa. W zasadzie nie mogłem nawet odbić piłki dołem nie mówiąc już o podniesieniu czy ataku. Dziś mija 3 tydzień i jest to pierwszy dzień w którym nie boli aż tak jak wcześniej.

Uczestniczyłem dziś w webinarium: Urazy barku w sporcie dr.Brzóski. Nie zauważam u siebie przesuwania, zwichnięcia, czy powichnięcia stawu. Staw nie wypada i nie przemiesza się.
Po rentgenie przy wizycie u lekarza 1 kontaktu (czekam na wizytę u ortopedy) opis brzmi:
„Okołostawowe zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym ze zwężeniem jego szpary stawowej. Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie guzka większego kości ramiennej”

Nie ukrywam, że trochę dziwi mnie ten opis ale jak Panowie doktorzy mówili dziś, ból może pojawić się na końcu procesu destrukcji który trwał latami.

I teraz faktycznie wciąż boli w okolicach rotatora oraz bliżej  szyki koło obojczyka. Nie ma bólu poniżej w ramieniu, nie promieniuje nigdzie.

Moja fizjoterapeutka masowała, uciskała mi i łopatkę i miesień piersiowy i cały bark.

Zmierzając do celu J  Oczywiście pytanie do Państwa :
–  jak to wyleczyć (czy się w ogóle da)?

– czy ortopeda to odpowiednia osoba do diagnozy i do leczenia ?

– czy usg da pełniejszy obraz tego co się dzieje ?

– czy potrzebna jest operacja czy tylko (aż) potrzeba pracy manualnej i masaży ?

Będę wdzięczny za informacje.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Krzysztof

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry,

Wspomniane objawy plus charakter Pana aktywności zawodowej może sugerować wiele schorzeń. Od zespołu ciasnoty wewnętrznej wtórnego do ewentualnej dyskinezy łopatek poprzez uszkodzenia obrabka typu slap ( leczone operacyjnie ) po uszkodzenia pierścienia rotatorów ( często leczone operacyjnie) i uszkodzenia stawu barkowo-obojczykowego ( leczone iniekcjami, rehabilitacją i operacyjnie)

Przyczynę dolegliwości można uchwycić dopiero po badaniu w poradni chirurgii barku lub u ortopedy/fizjo zaznajomionych z patologiami obręczy barkowej .

z poważaniem

lek. med. Laprus Hubert

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.