Badanie mr

Answered
0
0

Witam jak już kiedyś wspomniałam mam problem z bólem kręgosłupa od wielu lat. Kiedy mi” strzyknie” nie jestem w stanie normalnie funkcjonować bez docisnięcia pleców i wówczas znów mi chrupnie i jest lepiej .Mialam dwa badania mr ale interesuje mnie interpretacja wyniku mr kręgosłupa piersiowego.  Splycona kifoza piersiowa,  jedynie na poziomie Th11-Th12 wyraźnie kifotyczne ugięcie.  Trzon kręgu Th11, lekko klinowaty (obniżona przednia jego wysokość).

Obnizona nieco wysokość tarczy m-kregowej Th11-Th12.  Na tym poziomie niewielka pośrodkowo-prawoboczna wypuklina tarczy m-kregowej , z zaznaczonym modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego.  Poza tym wszystko na tym odcinku kręgosłupa jest w porządku.  Co to może oznaczać i jak leczy się to schorzenie ??

 

 

Z poważaniem,

Ewa

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Droga Pacjentko.

Wynik badania MRI należy zawsze interpretować po uprzednim osobistym badaniu lekarskim z dokładnym zebraniem wywiadu. Nie leczymy obrazków, a człowieka! Badanie MR jest dokładnym badaniem, owszem,  ale ma także swoje ograniczenia- choćby to ,że jest badaniem statycznym – „bez ruchu”. Jego wynik musimy  więc interpretować w  odniesieniu do  przebytych chorób, w tym także ewentualnych urazów, ale także Pani wieku i budowy ciała, wykonywanej pracy. Badanie kliniczne- ortopedyczne i ewentualnie neurologiczne- pokaże nam zaś czy w świetle wywiadu otrzymane wyniki MR są obrazem choroby, a jeśli tak to jakiej. Żaden rzetelny  lekarz nie podejmie się rzeczowej interpretacji samego badania obrazowego bez wcześniejszego zbadania Pacjenta. Zapraszam więc na wizytę do specjalisty.

Z poważaniem

lek. med. Zbigniew Dajewski

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.