Badanie mr

Answered
0
0

Witam jak już ostatnio pisałam od wielu lat borykam się z bolem kręgosłupa piersiowego, gdy poczuje „chrupniecie” ból jest nie do wytrzymania i muszę polozyc się na płasko , często również na brzuchu i bliska mi osoba naciska mi plecy by znów jakby weszło wszystko powrotem i jest lepiej. Miałam wykonywane mr odcinka szyjnego a teraz piersiowego i wygląda następująco : Spłycona kifoza piersiowa,  jedynie na poziomie Th11-12 wyraźne kifotyczne ugięcie.  Trzon kręgu  Th11, lekko klinowaty (obniżona przednia jego wysokość).

Obniżona nieco wysokość tarczy m-kregowej th11-12 . Na tym poziomie niewielka pośrodkowo-prawoboczna wypuklina tarczy m-kregowej,  z zaznaczonym modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego.  Reszta wyniku jest OK. Jakie leczenie wykonuje się również przy tym schorzeniu??

 

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Witam,

Proponowałbym rozpoczęcie leczenia od fizjoterapii zwłaszcza terapia manualna, indywidualne ćwiczenia, i np elementy terapii wg McKenzie. Często tego typu dolegliwości są związane z przeciążeniami układu stawów, więzadeł i mięśni przykręgosłupowych i leczenie rehabilitacyjne jest skuteczne,

z poważaniem

lek. med. Ring Rafał

Znaleziono 1 wynik
Twoja odpowiedź

Proszę się aby przejść dalej.